خدمات بازرگانی و گمرکی
ترخیص کالا از گمرکات کشور مستلزم فعالیت مستمر و داشتن اطلاعات جامع در زمینه آگاهی به مقررات و بخشنامه های مرتبط با نوع کالا و راهکار های مناسب و ارتباطات نزدیک و تنگاتنگ...
مطالعه بیشتر»
خدمات صنعتی و سرمایه گذاری
در اين بخش، كارشناسان اين موسسه در بخش‌های تحقيق وتوسعه موسسه و طرح و برنامه، از طريق پايش مستمر صنعت و فرصت‌های صنعتی، اقدام به ارزيابی و شناسايی فرصتهای سرمايه‌گذاری...
مطالعه بیشتر»
Previous
Next

با ما برای مسائل بازرگانی خود در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری عبارت است از تبدیل وجوه مالی به یک یا چند نوع دارایی که برای مدتی در زمان آتی نگهداری خواهد شد؛ بنابراین مستلزم مدیریت...

چرا سرمایه­ گذاری می‌کنیم؟

جواب کسب پول است. اگرچه هر فردی با این عبارت موافق است، با این حال باید در آن دقیق‌تر شویم. ما به این خاطر سرمایه گذاری می‌کنیم که رفاه و آسایش فعلی و آتی خود را بهبود ببخشیم...

امور ترخیص کالا

یکی از موارد مهم مالیات های غیرمستقیم ، حقوق و عوارض گمرکی و حقوق ورودی است کـه در فرایند تشخیص و وصول این نوع مالیات ها، همواره احتمال...

امور ترخیص

وقوع اختلاف بین صاحب کالا و گمرک وجود دارد.حل این نوع اختلافات ، به دلیل فوریت در مراجعی مجزا از دادگـاه هـای عمومی رسیدگی میشود. از این رو، برای جلوگیری از دادرسیهای طـولانی سـعی مـیشـود...

بازرگانی چیست؟

انسان موجودی است اجتماعی که تداوم حیات وی در قالب تشکیل اجتماعات انسانی میسر بوده و برای تامین نیازهای متنوع خود قدام به مبادله با دیگران کرده است...

بازرگان کیست؟

بازرگان یا تاجر به فردی اطلاق می‌گردد، که شغل خود را معاملات تجاری قرار می‌دهد و به دلیل آنکه معاملات تجارتی، خرید و فروش به قصد انتفاع است، بنابراین کلیه اشخاصی که مبادرت به خرید و فروش یا اجاره اموال منقول می‌نمایند...

مشاوره و اخذ مجوز های صنعتی

مشاوره و اخذ مجوزهای صنعتی

اخذ مجوزهای صنعتی از مهمترین اقدامات برای راه اندازی واحد تولیدی می باشد .

جواز تاسیس چیست ؟

جواز تاسیس مجوزی است که هر فرد حقیقی یا حقوقی برای این که بتواند فعالیت تولیدی در سطح کشور انجام دهد نیازمند جوازتاسیس است و مدرکی که صادر میشود از سمت وزارت صنعت معدن و تجارت است .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ جواز تاسیس:

مدارک مورد نیاز جهت مجوز شخصی عبارت است از مدارک شناسایی.
مدارک مورد نیاز جهت مجوز شرکتی عبارت است از مدارک شناسایی مدیر عامل و  روزنامه تاسیس و اساسنامه و آخرین روز نامه تغییرات مبنی بر تمدید هیات مدیره شرکت.

مزیت های اخذ جواز تاسیس

یکی از مهمترین مزیت برای کسانی که موفق به اخذ جواز تاسیس می گردند، واگذاری زمین در شهرک های صنعتی با شرایط مناسب می باشد که بصورت ٣٠  درصد (30%)  نقدی و ٧٠ درصد (70%) وام بدون بهره که از طرف وزارت صنایع پرداخت می گردد.

اقساط ٣٦ ماه و در سر رسیدهای سه ماه یکبار است .

محدودیتی که در اخذ جواز تاسیس وجود دارد این است که ، طبق قانون مصوب در محدوده شعاع ١٢٠ کیلومتری تهران وجود دارد که در این محدوده به غیر از جواز صنایع کانی سلولزی و صنایع غذایی برای صنایع دیگر در این محدوده صادر نمی شود.

***شهرک های صنعتی اشتهارد و فیروزکوه شامل این قانون نمی شوند***

جواز تاسیس مجوزی است كه پس از احراز شرایط لازم به منظور سرمایه گذاری در انجام فعالیت صنعتی جدید به نام متقاضی از سوی وزارت صنایع و معادن در دو بند (الف و ب) صادر می گردد:

الف : سرمایه گذاری در رشته فعالیت صنعتی كه در چارچوب اولویت های تعریف شده در اسناد بالا دست نظیر سند راهبرد صنعتی كشور برپایه آمایش سرزمین صورت می گیرد، برطبق ضوابط از حمایت ومشوق های خاص سرمایه گذاری دولت برخوردار می گردد.

ب : سرمایه گذاری در رشته فعالیت صنعتی كه در خارج از چارچوب گزینه الف باشد از مشوق های خاص سرمایه گذاری برخوردار نخواهد گردید.

پروانه بهره برداری چیست ؟

پروانه بهره برداری در در واقع مجوزی است که به  واحدهای صنعتی که جواز تاسیس از سازمان صنعت معدن تجارت گرفتن و بعد از اقدام به ساخت کارخانه ، نصب ماشین آلات و جذب نیروی انسانی آماده نموده اند که در واقع واحدی که اماده ی تولید میباشد نیازمند پروانه بهره برداری میباشد .

پروانه بهره برداری مجوزی است که سازمان های دولتی ما برای اینکه  نشان دهند واحدی در حال بهره برداری است از سمت سازمان صنعت و تجارت صادر میشه که برای  گمرک ، تسهیلات وام سرمایه در گردش ، خرید سوخت ، ورود ماشین الات و مواد اولیه  ورود مواد اولیه که نیاز دارن استفاده دارد درواقع  اگر فردی بخواهد پروانه بهداشتی بگیرند بایستی در ابتدا پروانه بهره‌برداری را خود را اماده کند  و در کل موردی است که اجازه تولید واحدهای صنعتی را صادر میکند .

فروش پروانه بهره برداری

پروانه بهره‌برداری قابل فروش نیست در واقع پروانه بهره برداری روی ملک داده میشود  بهتر است بجای فروش پروانه بهره برداری از انتقال صحبت کرد که  در مورد انتقال پروانه بهره برداری به این صورت می باشد که  پروانه بهره برداری را میتوان در همان شهرک صنعتی انتقال داد و  قابل انتقال به شهرک دیگری نمیباشد .

تمدید پروانه بهره برداری

تمدید پروانه بهره برداری معمولاً  به این  صورت می باشد که بازدید ها از سوی  سازمان صنعت معدن تجارت صورت می‌گیرد و فعال بودن مورد برسی قرار میگیرد در واقع میتوان گفت چیزی به نام تمدید مجوز مانند مجوزات دیگر نخواهیم داشت هر ساله فعال بودن واحدهای صنعتی برسی میشود و پروانه بره برداری واحدهای که غیرفعال هستند  معلق میشود  و پروانه بهره برداری واحدهای فعال تمدید میشود .

اخذ پروانه بهره برداری

پس از اتمام مراحل احداث و تولید آزمایشی، بازدید و ظرفیت سنجی که توسط سازمان انجام می شود و رعایت شرایط مندرج در جواز تاسیس، پروانه بهره برداری حسب مورد برای شخص حقیقی یا حقوقی صادر می شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پروانه بهره برداری:

درخواست کتبی با سربرگ شرکت

کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل و اعضاء هیئت مدیره.

کپی اساسنامه، روزنامه رسمی، و آخرین تغییرات واحد متقاضی (در صورت حقوقی بودن).

ارائه مدارک زمین (مالکیت یا قرارداد واگذاری زمین به نام متقاضی صدور پروانه بهره برداری)

ارائه مستندات زمین، آب، برق گاز و تلفن و هزینه انجام شده.

اخذ استعلامات مربوطه.

آغاز شروع عملیات تولید آزمایشی.

تصویر جواز تاسیس (درصورت تمدید، گواهی تمدید جواز تاسیس).

ارائه پیشرفت فیزیکی بالای 75 درصد.

ارائه گواهی پایانکار .

تاییدیه­ های استعلامات.

بازدید کارشناسان صنعت معدن تجارت جهت ظرفیت سنجی محصولات

صدور پروانه بهره برداری

مراحل صدور پروانه بهره برداری:

تکمیل پرسشنامه پروانه بهره برداری و تحویل آن به اداره صنایع و معادن

ظرفيت سنجي براي تعيين حداكثرظرفيت توليد بر اساس ماشين آلات منصوب

در مورد واحدهايي كه بخشي ازظرفيت كل،آماده بهره برداري باشد. صدور پروانه بهره برداري براي آن بخش بلامانع است.

صدور پروانه بهره برداري بر اساس ماده ۱۳ فصل سوم قانون نحوه جلوگيري از آلودگي هوا مورخ ۲۷/۲/۱۳۷۴ موكول به تائيد محل استقرار با رعايت ضوابط و معيارهاي سازمان حفاظت محيط زيست مي باشد.

هزينه صدور پروانه بهره برداري بر اساس تصويب نامه ۱۸۱۵۴ مورخ ۳/۴/۱۳۶۴ هيات وزيران به حساب شماره ۳۱۰ خزانه يا سازمان امور اقتصادي استان واريز مي گردد

پروانه بهره بر اساس اطلاعات جمع شده مورد نياز در برگه رنگي مخصوص به همراه نامه ارسال پروانه بهره برداري تهيه و به متقاضي تحويل مي گردد.

تبصره ها:

ماده ۱: كليه واحدهاي صنعتي كه اقدامات لازم براي نصب ماشين آلات خط توليد ،تامين نيروي انساني مورد نياز،وتوليد آزمايشي را انجام داده باشند اعم از اينكه داراي جواز تاسيس يا اعلاميه تاسيس بوده و يا نباشند،با رعايت اين دستورالعمل ،مي توانند پروانه بهره برداري دريافت دارند.

تبصره(۱): توليد آزمايشي به منزله نصب و راه اندازي ماشين آلات و تجهيزات مرتبط با توليد محصول، ونيز توليد محصول در يك دوره مشخص به صورت انبوه مي باشد.

تشخيص انجام توليد آزمايشي با سازمان صنايع ومعادن استان مربوطه است

تبصره(۲): رعايت ممنوعيت صدور پروانه بهره برداري در شعاع ۱۲۰ كيلومتري تهران وشعاع ۵۰ كيلومتري اصفهان ضروري است.

آرین کمپانی

از دی ماه ۱۳۹۵، ایده ی تفکر آرین پارس کمپانی توسط آقای کوروش تقی پور شروع شد.
وبسایت آرین پارس کو نیز، از سال 98 به عنوان رسانه این تفکر آغاز به کار کرد.
آنچه محل اتصال افراد، مطالب و خدمات در مجموعه ما است، در آرمان زیر خلاصه می شود:
“تفکر بهبود برای همه ی زندگی.”
آرین پارس کو فراتر از یک وبسایت خود را آرمانی می داند که نیاز امروز هر یک از ما، هریک از سازمانها و کسب و کارهای ما و جامعه ماست.
آرین پارس کو یک حرکت جمعی مبتنی بر دانش برای بهبود زندگی، کسب و کار و جامعه است.
با ما همراه باشید.

با ما برای مسائل بازرگانی خود در ارتباط باشید.

ما که هستیم؟

سالها تجربه در زمینه خدمات بازرگانی و امور گمرکی و تجارت الکترونیک در کنار بکار گیری نیروهای متخصص، مکمل ما در تحقق آنچه که یک کسب و کار کامل و بدون نقص نیاز دارد بوده است، ما در آرین کمپانی همواره سعی کرده ایم در کنار ارائه کیفیتی مثال زدنی هزینه ها تا حد ممکن در حداقل باشند.

آدرس و تلفن های ما

خیابان انقلاب_ بعد از دانشگاه تهران _ خیابان قدس _ پلاک 3 _ واحد 16 _ موسسه پژوهشی آرین

استفاده از مطالب این وبسایت در جهت مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع مجاز است. کليه حقوق برای وبسایت آرین پارس کو محفوظ میباشد.