خدمات بازرگانی و گمرکی
ترخیص کالا از گمرکات کشور مستلزم فعالیت مستمر و داشتن اطلاعات جامع در زمینه آگاهی به مقررات و بخشنامه های مرتبط با نوع کالا و راهکار های مناسب و ارتباطات نزدیک و تنگاتنگ...
مطالعه بیشتر»
خدمات صنعتی و سرمایه گذاری
در اين بخش، كارشناسان اين موسسه در بخش‌های تحقيق وتوسعه موسسه و طرح و برنامه، از طريق پايش مستمر صنعت و فرصت‌های صنعتی، اقدام به ارزيابی و شناسايی فرصتهای سرمايه‌گذاری...
مطالعه بیشتر»
Previous
Next

با ما برای مسائل بازرگانی خود در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری عبارت است از تبدیل وجوه مالی به یک یا چند نوع دارایی که برای مدتی در زمان آتی نگهداری خواهد شد؛ بنابراین مستلزم مدیریت...

چرا سرمایه­ گذاری می‌کنیم؟

جواب کسب پول است. اگرچه هر فردی با این عبارت موافق است، با این حال باید در آن دقیق‌تر شویم. ما به این خاطر سرمایه گذاری می‌کنیم که رفاه و آسایش فعلی و آتی خود را بهبود ببخشیم...

امور ترخیص کالا

یکی از موارد مهم مالیات های غیرمستقیم ، حقوق و عوارض گمرکی و حقوق ورودی است کـه در فرایند تشخیص و وصول این نوع مالیات ها، همواره احتمال...

امور ترخیص

وقوع اختلاف بین صاحب کالا و گمرک وجود دارد.حل این نوع اختلافات ، به دلیل فوریت در مراجعی مجزا از دادگـاه هـای عمومی رسیدگی میشود. از این رو، برای جلوگیری از دادرسیهای طـولانی سـعی مـیشـود...

بازرگانی چیست؟

انسان موجودی است اجتماعی که تداوم حیات وی در قالب تشکیل اجتماعات انسانی میسر بوده و برای تامین نیازهای متنوع خود قدام به مبادله با دیگران کرده است...

بازرگان کیست؟

بازرگان یا تاجر به فردی اطلاق می‌گردد، که شغل خود را معاملات تجاری قرار می‌دهد و به دلیل آنکه معاملات تجارتی، خرید و فروش به قصد انتفاع است، بنابراین کلیه اشخاصی که مبادرت به خرید و فروش یا اجاره اموال منقول می‌نمایند...

خدمات گمرکی

مشاورین گمرکی شرکت حمل و نقل بین المللی آرین پارس کمپانی آماده ارائه خدمات مشاوره ترخیص کالا،پلان های بلند مدت واردات و صادرات کالا،و پلان های بازرگانی برای تمامی تجار و شرکت های بازرگانی می باشد. اساس کارگروه مشاورین گمرکی ما در ابتدا مشاوره است و بعد ارائه خدمات.

مبادرت به امر صادرات به صورت تجاری مستلزم داشتن کارت بازرگانی است که توسط اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران صادر و به تایید وزارت بازرگانی می رسد . شرکتهای تعاونی می توانند از اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران یا اتاق تعاون کارت بازرگانی دریافت کنند و یا از طریق شرکت آرین پارس کمپانی اقدام به ارسال کالای خود نمایند.همچنین به منظور انجام صادرات، صاحب کالا یا نماینده قانونی او باید اسناد و مدارکی را که قبلا تهیه و تدارک دیده است جهت ارائه به گمرک آماده داشته باشد و این کار مستلزم انجام تشریفات گمرکی می باشد.صادر کنندگان محترم می توانند کلیه امور مربوط به تشریفات گمرکی را به کارشناسان شرکت ما سپرده و با کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام خدمات ، به امر صادرات مبادرت ورزند.

تشریفات گمرکی

کلیه عملیاتی است که توسط صاحب کالا یا نماینده قانونی و گمرک باید انجام گیرد تا کالا از گمرک ترخیص شود.

هزینه های گمرکی:

وجوهی است که گمرک در ازای خدما تی که به صاحبان کالا ارائه می نماید، دریافت می گردد، میزان و شرایط آن با تصویب هیات وزیران تعیین می شود و عبارتند:

۱– انبارداری

۲– تخلیه و بارگیری

۳– تعیین تعرفه

۴– خدمات ویژه

۵– هزینه مراقبت و بدرقه کالا

 

ترخیص کالا

 

مفهوم آرم گمرک جمهوری اسلامی ایران

درآرم به مفهوم واژه گمرک به اعتبار دروازه و دروازبان اقتصادی کشور توجه شده.

نوار قرمز به مفهوم ورود و صدور ممنوع و کنترل شده کالاست.

خطوط تشکیل دهنده آرم نمادی از حروف مقطع واژه گمرک می‌باشد

نوار سبز به مفهوم ورود و صدور آزاد کالا است.

دو نوار سیاه در دوزاویه آرم، چهارچوب دروازه و بیانگر کنترل گمرکی و اعمال قانون است.

نوار سبز و قرمز با فضای سفید بین آنها نشانگر پرچم جمهوری اسلامی ایران است.

ترخیص کالا عبارت است از انجام کلیه تشریفات گمرکی برای واردات کالا و یا صادرات کالا از /و یا به گمرکات کشور .

برای انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا مدارکی مورد نیاز است که اصلی ترین آنها شامل موارد زیر می باشد:

بارنامه یا B/L

گواهی مبدا یا سیاهه کالا یا CO

لیست عدلبندی یا PACKING LIST

فاکتور فروش یا PROFORMA یا INVOICE

همه این مدارک قبل از ورود کالا به گمرک خانه کشور مقصد بایستی در دسترس ترخیص کار برای ترخیص کالا قرار گیرد حال اگر به مجوزات دیگری از قبیل (( گواهی بهداشت یا قرنطینه)) نیز نیاز داشته باشید باید این مورد را نیز به لیست مدارک مورد نیاز جهت شروع کار ترخیص کالا اضافه نمود و یا اینکه برای برخی کالاهای خاص ممکن است مدارک خاصی مورد نظر باشد که بستگی به نوع کالا دارد.

مراحل کلی ترخیص کالا

انجام ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت ایران https://ntsw.ir 

اخذ ترخیصیه از شرکت حمل کننده کالایی که بصورت دریایی ارسال شده و یا اخذ قبض انبار کالایی که بصورت هوایی و یا زمینی ارسال شده است

اظهار کالا در سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی یابه نشانی

آماده سازی کالا جهت ارزیابی در گمرک خانه محل ورود کالا

دنبال کردن فرآیند ارزیابی و کارشناسی کالا که توسط کارشناسان مجازی سیستم انجام می شود.

پس از اتمام مراحل کارشناسی و ارجاع سند به قسمت صندوق باید فیش های حقوق و عوارض گمرکی توسط کارگزار یا ترخیص کار و یا حتی صاحب کالا واریز گردد و در سیستم بارگزاری گردد.

سپس مرحله درب خروج و اجازه سیستم جهت اعلام بار که بایستی به پایانه حمل و نقل جهت ارسال کالا به انبار صاحب کالا اقدام شود.

بارگیری و خروج کالا از درب خروج گمرک.

مراجعه راننده کامیون به پایانه و اخذ بارنامه و فیش پرداختی جهت کرایه حمل کالا .

تحویل کالا به صاحب کالا و ارائه برگه دستور ترخیص کالا یا یا پروانه سبز گمرکی سابق که در حال حاضر بصورت الکترونیکی صادر می گردد به صاحب کالا

لذا با عنایت به اینکه جهت طی شدن کلیه موارد مطروحه فوق نیاز به انجام تشریفات گمرکی می باشد و بعضا به دلیل انجام از طریق دور اظهاری سوالات و یا مشکلاتی در پروسه انجام فرآیند ترخیص کالا جهت واردات کالا که عمدتا پیچیده تر از صادرات کالا می .باشد بوجود می آید.

شما می توانید در صورتیکه نیاز به مشاوره و یا راهنمایی برای آشنایی بیشتر با نحوه انجام کار داشتید با کارشناسان .این شرکت تماس حاصل فرمائید

در همه کشورهای جهان، گمرک محل کنترل صادرات کالا و واردات کالا محموله ها و کالاهای مختلف می باشد. هر کالایی که قرار است از .مرزهای کشور عبور کند بدواً باید وارد گمرک شده و پس از انجام تشریفات گمرکی و فرآیند ترخیص کالا از گمرک صادر گردد.

تعریف ترخیص کار گمرک

ترخیص کار گمرک یا حق العمل كار در گمرك به شخصي (اعم از حقيقي يا حقوقي) اطلاق می گردد كه تشريفات گمركي كالاي متعلق به شخص ديگري را به وكالت از طرف آن شخص در گمرك انجام بدهد. كساني كه بدون داشتن كارت حق العمل كاري تشريفات گمركي كالا را به وكالت انجام مي دهند نمي توانند بيش از 10 مرتبه در سال به اين كار اقدام نمايندمستخدمين تجارتخانه ها يا مستخدمين حق العمل كاران كه منحصرأ كارهاي آن تجارتخانه يا آن حق العمل كار را در گمرك انجام مي دهند مشمول مقررات ماده اين آئين نامه خواهند بودهيچ شخصي بعنوان حق العمل كار در گمرك پذيرفته نمي شود مگر اينكه پروانه مخصوص اين شغل را از اداره كل گمرك دریافت نموده باشد.

گواهی بازرسی:

توضیحات زیر مربوط به اخذ گواهی استاندارد یا (COI)   جهت واردات کالا و ترخیص کالاهای که مشمول شرایط استاندارد می باشد:

جهت ترخیص کالا و کالاهای وارداتی عموما به دو دسته تقسیم می شوند:

کالاهای وارداتی مشمول مقررات استاندارد و اجباری 

کالاهای وارداتی غیر مشمول

جهت ترخیص کالایی که مشمول استاندارد اجباری می باشد ارائه گواهی بازرسی یا certificate of inspection مورد نیاز می باشد که در صورت نیاز میبایست از کالاها در مبدا یا در مقصد مورد بازرسی قرار گیرد 

 بازرسی کالا در مبدا(جهت ترخیص کالا)

در این نوع بازرسی باید قبل از حمل جهت مطابقت کالا توسط یکی از شرکت های بازرسی که مورد تائید سازمان استاندارد باشد به بازرسی به عمل آید دامنه فعالیت شرکت بازرسی دارای اهمیت می باشد که پس از بازدید نسبت به صدور  گواهی جهت ترخیص کالا اقدام می گردد.

  بازرسی در مقصد جهت ترخیص کالا

در ترخیص کالا در صورتیکه که بازرسی در مبدا انجام نشده باشد می بایست نمونه ها از کالا زیر نظر بازرس مربوط استانداد و نماینده شرکت بازرسی نمونه کالا ، به یکی از آزمایشگاه های مورد تائید سازمان همکار سازمان استاندارد یا شرکت اکرودیتیه ارسال شود.

و در صورت انطباق جهت ترخیص کالا  صورت پذیرد در ترخیص کالا یا فرایند ترخیص کالا اخذ گواهی بازرسی قبل از حمل پیشنهاد می گردد
شرکت ترخیص کالا با داشتن مدارک مزبور  به ترخیص کالا ، و گواهی بازرسی مربوط  به آن کالا ، می تواند اقدامات لازم را جهت ترخیص کالا در اسرع وقت و پیشبرد اهداف آن شرکت انجام دهد.

ترخیص کالا در اسرع وقت

ترخیص کالا در اسرع وقت و تحویل به موقع آن همواره یکی از دغدغه های تجار و بازرگانان می باشد، چرا که پس از ترخیص کالا می توان قیمت تمام شده کالای وارداتی را محاسبه نمود. همچنین ترخیص کالا از گمرکات کشور جهت صدور به سایر کشورها نیز یکی از ارکان اصلی صادرات کالا است که معمولا سریع تر و کم هزینه تر از واردات کالا می باشد. در این زمینه اطلاع دقیق از گمرکات کشور هدف همواره به صادرکننده کمک مضاعفی می نماید.
ترخیص کالا در اسرع وقت از این لحاظ حائز اهمیت است که بازرگانان و شرکت های تجاری می بایست برای جلوگیری از ضرر و زیان و رسیدن به سوددهی ، امور گمرکی و ترخیص کالاهای مدنظر خود را باید در اسرع وقت انجام دهند؛ بنابراین برای ترخیص کالا در اسرع وقت  نیاز به ترخیص کاری دقیق ، خبره ، فعال و امانتدار دارند که روند خدمات و تشریفات گمرکی آنها را پیگیری کند.
لازم به ذکر است ترخیص کالا در اسرع وقت و میزان پرداختی برای اسناد مختلف چه در پروسه 
واردات کالا و چه در زمینه صادرات کالا همواره  حائز اهمیت بوده است.
به همین جهت شرکت آرین پارس کو
 با بیش از20سال سابقه کار در امور بازرگانی همواره در جهت کسب رضایت مشتریان خود نهایت اهتمام  را به کار بسته است و در کوتاه ترین زمان ممکن آماده ارائه خدمات بازرگانی به مشتریان خود برای کشورهای چین، روسیه ،سوریه و اروپا می باشد.

چارت مراحل ترخیص کالا در بنادر گمرکی ایران ( از ورود کالا به انبار تا بارگیری کالا به مقصد) 

ترخیص کالا از گمرک بوشهر

بندر بوشهر یکی از بنادر مهم و فعال در حوزه خلیج فارس است.یکی از خصوصیاتی که باعث رقابت تجار برای ترخیص از این بندر شده امکان تخلیه 24 ساعته محموله در این بندر است.

 

تجربیات ما در ترخیص کالا از گمرک بندر بوشهر شما را مطمئن می سازد که افرادی که ترخیص کالای شما را به عهده می گیرند همگی متخصص اند.

 

بوشهر بندر شبه جزیره ای است که از سمت شمال و غرب و جنوب به خلیج فارس می رسد.این بندر به خاطر صادرات ،وجود نیروگاه اتمی، رونق اقتصادی یافت.

 

از ویژگی های بارز بندر بوشهر تخفیفات گمرکی به یکسری از کالا ها به میزان 23 % از حقوق و عوارض گمرکی است. کالاهایی همانند پارچه و پوشاک فصول 50 لغایت 58 و فصول 60 لغایت 62 و 65 کتاب مقررات صادرات و واردات ، خودروسازی و برنج مشمول تخفبف سود بازرگانی از بندر بوشهر نمی باشد.

گروه بازرگانی آرین پارس کو آماده همکاری با بازرگانان و شرکت های حمل و نقل جهت ترخیص، ترانزیت کالا از بندر بوشهر به مقاصد مورد نظر می باشد.

 

عاملی که باعث می شود بندر بوشهر در حقوق گمرکی تخفیف بدهد این است که کشتی در دبی توقف نمی کند.

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

شهر بازرگان یکی از شهرهای مرزی در استان آذرباییجان غربی و هم مرز کشور ترکیه می باشد که مجاور منطقه آزاد ماکو است. گمرک بازرگان در 1 کیلومتری شهر بازرگان قرار دارد و یکی از مهم ترین گمرکات کشور جهت ترخیص و واردات کالاهای ترکیه ای و اروپایی محسوب می شود بطوری که می توان گفت تقریبا اکثر کالاهای اروپایی از این گمرک وارد کشور می شوند.

این گمرک در سال ۱۳۰۵ تاسیس شده است. جالب است بدانید که این گمرک از سمت ترکیه به گمرک گوربلاغ معروف است و تنها مرز گمرکی بین المللی ایران و ترکیه است که به صورت ۲۴ ساعته مشغول فعالیت می باشد.
از مهم ترین کالاهای وارداتی از این گمرک می توان به پوشاک، انواع ظروف، انواع درب ضد سرقت، لوازم پلاستیکی، لوازم تزئینی، انواع پارچه ها و … اشاره کرد.

قابل ذکر است که عمده کالاهای صادراتی از گمرک بازرگان به کشورهایی همچون عراق، ترکیه، آذرباییجان، ارمنستان، گرجستان، افغانستان، ترکمنستان و تاجیکستان صورت می گیرد که این کالا ها دارای طیف های گوناگونی می باشند که از آنها می توان به سنگ منگنز، ماشین‌های تراش، سنگ‌های اکوسین، موتور گیربکس، ، اجزا و قطعات تریلر‌ها و … اشاره کرد.

گمرک بازرگان دروازه ای برای ترانزیت کالا در این منطقه می باشد به طوری که روزانه صدها کشنده از این گمرک برای کشور ایران و کشورهای همجوار جهت ترانزیت کالاها عبور می کنند و کالاهای وارداتی و صادراتی را حمل و نقل و به مقصد می رسانند.

ترخیص کالا از گمرک بازرگان یکی دیگر از فعالیت های گروه آذین می باشد. اگر قصد واردات و ترخیص کالا از ترکیه را دارید این شرکت می تواند کلیه مراحل ترخیص کالا از گمرک بازرگان را در کوتاه ترین زمان ممکن و با اطمینان خاطر برای شما انجام داده و کالای شما را ترخیص نماید.

ترخیص کالا از فرودگاه امام خمینی

گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی در سی کیلومتری جنوب تهران در جاده تهران-قم واقع شده است و گمرک شهریار نزدیک به گمرک غرب در جاده قدیم کرج در حال فعالیت می باشد. زمانی که کالایی از طریق مرزهای دریایی وارد کشور می شود به بنادر گمرکی رفته و مراحل ترخیص کالا در آن جا صورت می گیرد. از جمله مهم ترین این گمرکات می توان به گمرک بندرعباس(گمرک شهید رجایی و گمرک شهید باهنر)، گمرک بندر امام خمینی ، گمرک بوشهر، گمرک خرمشهر، گمرک چابهار و گمرک گناوه اشاره کرد.

هنگامی که شرکتهای بازرگانی ، کالا را از طریق مرزهای هوایی انجام دهد باید از گمرک فرودگاه امام خمینی در تهران اقدام به این کار نموده و تشریفات گمرکی جهت ترخیص کالا در آن جا صورت خواهد پذیرفت. لازم به ذکر است که کالاهای وارد شده از طریق مرز هوایی دارای شرایط خاص می باشند. به عنوان مثال از لحاظ حجم و وزن زیاد بزرگ نیستند، و یا صاحب کالا در زمان کوتاهی نیازمند آن می باشد. البته کالاهایی با حجم بالا نیز توسط خطوط هوایی جا به جا می شوند اما هزینه های آن بسیار بیش تر از سایر راه های حمل و نقل می باشد.

ترخیص کالا از گمرک بندرعباس

بندرعباس به عنوان یکی از مهمترین بنادر و اسکله های کشور محسوب می شود. در این شهر بندری دو گمرک شهید رجایی و شهید باهنر مشغول فعالیت هستند که در ردیف اصلی ترین مبادی ورودی کالا به کشور به شمار می روند و به دلیل داشتن تجربه و سابقه بیشتر در ترخیص کالا، این عملیات با سهولت بیشتری انجام می شود. بندر عباس در فاصله 1333 کیلومتر از شهر تهران و نزدیک به خلیج فارس قرار دارد که محل توقف و اسکله کشتی های تجاری است و از آنجایی که یک مسیر پرتردد می باشد که وجود دو گمرک در آن ضرورت پیدا می کند.

 

در فاصله 28 کیلومتری این شهر بندری، جزیره قشم قرار دارد که همین بر اهمیت تجارت و همچنین اداره گمرک بندر عباس می افزاید. از آنجا که نگهداری برخی کالاهای تجاری از قبیل مواد غذایی، دارویی و آرایشی و بهداشتی نیاز به دما و شرایط مناسب دارد، رطوبت و دمای شهر بندرعباس گاهی غیرقابل تحمل است. به همین دلیل برای تجارت کالاها باید نوع آنها را با توجه به دما و شرایط آب و هوایی شهر بندرعباس انتخاب کرد.

آرین کمپانی

از دی ماه ۱۳۹۵، ایده ی تفکر آرین پارس کمپانی توسط آقای کوروش تقی پور شروع شد.
وبسایت آرین پارس کو نیز، از سال 98 به عنوان رسانه این تفکر آغاز به کار کرد.
آنچه محل اتصال افراد، مطالب و خدمات در مجموعه ما است، در آرمان زیر خلاصه می شود:
“تفکر بهبود برای همه ی زندگی.”
آرین پارس کو فراتر از یک وبسایت خود را آرمانی می داند که نیاز امروز هر یک از ما، هریک از سازمانها و کسب و کارهای ما و جامعه ماست.
آرین پارس کو یک حرکت جمعی مبتنی بر دانش برای بهبود زندگی، کسب و کار و جامعه است.
با ما همراه باشید.

با ما برای مسائل بازرگانی خود در ارتباط باشید.

ما که هستیم؟

سالها تجربه در زمینه خدمات بازرگانی و امور گمرکی و تجارت الکترونیک در کنار بکار گیری نیروهای متخصص، مکمل ما در تحقق آنچه که یک کسب و کار کامل و بدون نقص نیاز دارد بوده است، ما در آرین کمپانی همواره سعی کرده ایم در کنار ارائه کیفیتی مثال زدنی هزینه ها تا حد ممکن در حداقل باشند.

آدرس و تلفن های ما

خیابان انقلاب_ بعد از دانشگاه تهران _ خیابان قدس _ پلاک 3 _ واحد 16 _ موسسه پژوهشی آرین

استفاده از مطالب این وبسایت در جهت مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع مجاز است. کليه حقوق برای وبسایت آرین پارس کو محفوظ میباشد.