خدمات بازرگانی و گمرکی
ترخیص کالا از گمرکات کشور مستلزم فعالیت مستمر و داشتن اطلاعات جامع در زمینه آگاهی به مقررات و بخشنامه های مرتبط با نوع کالا و راهکار های مناسب و ارتباطات نزدیک و تنگاتنگ...
مطالعه بیشتر»
خدمات صنعتی و سرمایه گذاری
در اين بخش، كارشناسان اين موسسه در بخش‌های تحقيق وتوسعه موسسه و طرح و برنامه، از طريق پايش مستمر صنعت و فرصت‌های صنعتی، اقدام به ارزيابی و شناسايی فرصتهای سرمايه‌گذاری...
مطالعه بیشتر»
Previous
Next

آرشیو خبری آرین کمپانی

انتصاب سرپرست جدید شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران

«حمیدرضا کیامنفرد» به عنوان سرپرست جدید شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران منصوب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، بر اساس تصمیم‌گیری صورت گرفته از سوی هلدینگ سرمایه گذاری آتیه صبا به نیابت از صندوق بازنشستگی کشوری، «حمیدرضا کیامنفرد» به عنوان سرپرست جدید شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران انتخاب و منصوب شد.

همچنین ایشان تا پیش از این به عنوان عضو هیات مدیره و سرپرست معاونت عملیات و امور گمرکی، نایب رییس هیئت‌مدیره و معاون عملیات و امور گمرکی و ریاست هیئت‌مدیره و سرپرست شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران مشغول به فعالیت بوده است.

گفتنی است؛ حمیدرضا کیامنفرد دارای مدرک کارشناسی‌ارشد در رشته توسعه کارآفرینی از دانشگاه تهران بوده و تصدی امور و مسئولیت‌هایی از جمله مسئولیت امور فراکسیون‌های تخصصی مجلس، کارشناس حقوقی و مشاور معاون قوانین مجلس شورای اسلامی به مدت دو دوره، عضویت و ریاست دبیرخانه شورای راهبردی تنقیح قوانین و مقررات کشور به مدت دو دوره، ذی‌حساب و مدیر امور مالی تنقیح قوانین و مقررات کشور، دبیر فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی در چهار دوره، دبیر فراکسیون نفت و نیروی مجلس شورای اسلامی به مدت یک دوره، دبیر فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های بودجه و توسعه کشور به مدت یک دوره در مجلس شورای اسلامی، عضویت در کارگروه انتصابات مجلس شورای اسلامی به مدت دو دوره و … در زمره سوابق اجرایی وی به‌شمار می‌رود.

برگزاری جلسات بررسی و نظارت بر عملکرد 6 ماهه اول سال 1399 شرکت‌ها و شعب تابعه

جلسات بررسی و نظارت بر عملکرد شش ماهه اول برنامه و بودجه سال 1399 شرکت‌ها و شعب تابعه با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، در راستای ابلاغ بخشنامه تدوین گزارش عملکرد شش ماهه برنامه و بودجه سال 1399 از سوی معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی به شرکت‌ها و شعب تابعه، جلسات بررسی و نظارت بر عملکرد شش ماهه اول برنامه و بودجه امسال شرکت‌ها و شعب تابعه با حضور «عباس مجتهدزاده» عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی و نمایندگان معاونت‌های ستاد مرکزی و با حضور مدیران عامل  شرکت های تابعه به صورت ویدئو کنفرانس از تاریخ 19 لغایت 27 مهر ماه سال جاری برگزار شد.
«عباس مجتهدزاده» عضو هیات مدیره و معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با اشاره به این‌که بودجه به عنوان سند اهداف سالانه شرکت، یک ابزار کنترلی برای هلدینگ‌ها جهت دستیابی به اهداف سالیانه و اعمال سیاست‌ها بر شرکت‌های تابعه و نظارت بر عملکرد آن‌ها به‌شمار می‌رود، گفت: باتوجه به آثار عملیاتی و درآمدی حاصل از شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم ها، اجرای پروژه های سرمایه‌ای در بخش های عمرانی، تجهیزاتی و HSE و تحقق برنامه های بازاریابی، عملیاتی و اطلاعات و ساختار در شش ماهه دوم سال 1399 در دستور کار شرکت‌ها و شعب تابعه قرار گیرد.
گفتنی است؛ در این جلسات ضمن بررسی کلیات عملکردی شش ماهه اول و پیش‌بینی شش ماهه دوم سال 1399، جداول برنامه‌ها در حوزه‌های بازاریابی و فروش، تولید و عملیات، اطلاعات و ساختار، فروش خدمات، پروژه‌ها و طرح‌های سرمایه‌ای از جمله عمرانی، تجهیزات و ماشین‌آلات، عملیات، HSE، منابع انسانی و آنالیز جداول مالی، به تفضیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
شایان ذکر است، حاضران در این نشست نیز به بیان نظرها و پیشنهادهای خود درباره وضعیت عملکرد عملیاتی، پروژه‌های سرمایه‌ای، توسعه کسب‌وکار، بازاریابی، منابع‌انسانی و عملکرد مالی شرکت‌ها و شعب متبوع پرداختند.

 

 
 
  

اولین دوره مسابقات آتش نشانی شرکت های تابعه استان تهران برگزار شد

اولین دوره مسابقات آتش نشانی شرکت های تابعه استان تهران برگزار شد

 

اولین دوره مسابقات آتش نشانی در سطح شرکت های تابعه استان تهران با حضور عضو هیات مدیره و معاون برنامه ریزی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در محل شرکت غرب برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، اولین دوره مسابقات آتش نشانی در سطح شرکت های تابعه استان تهران، با حضور «عباس مجتهدزاده» عضو هیات مدیره و معاون برنامه ریزی و اقتصادی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، «علی گودرزی» مدیرعامل شرکت غرب، «جمشید ارکیان» مدیرعامل شرکت تهران، «نادر فولادی» مدیرعامل شرکت فرودگاه امام خمینی (ره) و به همراه جمعی از مدیران و روساء شرکت‌های استان تهران و نماینده مرکز آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، در محل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی غرب برگزار و تندیس قهرمانی این دوره از مسابقات به تیم آتش نشانی شرکت غرب اهداء گردید.
در مراسم اختتامیه اولین دوره این مسابقات، «عباس مجتهدزاده» عضو هیات مدیره و معاون برنامه ریزی و اقتصادی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، ضمن ارسال پیام تبریک و قدردانی مدیرعامل و اعضاء هیات مدیره شرکت مرکزی به واحدهای آتش نشانی و HSE در سراسر شرکت ها و شعب تابعه به مناسبت هفتم مهر ماه «روز آتش نشانی و ایمنی» که یادآور فداکاری آتش‌نشانان غیورمند در بمباران پالایشگاه آبادان در سال 1359 در اثر حمله هوایی رژیم بعثی عراق است، گفت: همان‌طور که همگان شاهد حادثه اخیر در بندر بیروت و ساختمان پلاسکو بودیم، لذا ضروری است تا ارتقاء سطح تجهیزاتی و آموزشی در حوزه‌های ایمنی و آتش نشانی و بروز رسانی آیین نامه ها و دستورالعمل های این حوزه با استانداردهای روز دنیا و رعایت مقررات HSE در دستور کار مدیران ارشد شرکت های تابعه قرار گیرد. 
ایشان با اشاره به ایام هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهداء گرانقدر جنگ تحمیلی و شهدای حریم ولایت که دفاع از وطن را همانند دفاع از ناموس خویش خواندند، ادامه داد: بررسی و ارزیابی های لازم توسط واحد های HSE و آتش نشانی به صورت مستمر صورت بگیرد و هشدارهای لازم در راستای جلوگیری از بروز حوادث احتمالی ارائه گردد. چراکه کوچکترین بی احتیاطی و بروز حوادث بالاخص آتش سوزی، سبب کاهش رضایت مندی در ذینفعان و صاحبان کالا خواهد شد.
شایان ذکر است، در این دوره از مسابقات علاوه بر میزان آمادگی جسمانی و سرعت عملیاتی تیم های آتش نشانی و حمل مصدوم،   به اطفاء حریق در قالب اطفاء حریق جامدات (پالت های چوبی) با استفاده از آب، اطفا حریق مایعات قابل اشتعال با بهره گیری از فوم سبک و پیاده سازی و جمع آوری ابزارهای آتش نشانی تحت نظارت نماینده مرکز آموزش سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران برگزار شد، که تیم غرب با 3 دقیقه و 49 ثانیه عملیات اطفاء، موفق به کسب مقام اول این  دوره از مسابقات گردید و تیم های آتش نشانی شرکت فرودگاه امام خمینی (ره) و شرکت تهران به ترتیب مقام دوم و سوم راکسب کردند. در همین راستا اعضاء تیم سه نفره آتش نشانی شرکت غرب علاوه بر دریافت تندیس قهرمانی، موفق به کسب ارتقاء یک درجه سازمانی شدند.

 

 

 

 
 
۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰
 

بازدید عضو هیات مدیره و سرپرست معاونت عملیات و امور گمرکی شرکت مرکزی از شعب خراسان

بازدید عضو هیات مدیره و سرپرست معاونت عملیات و امور گمرکی شرکت مرکزی از شعب خراسان
عضو هیئت‌مدیره و سرپرست معاونت عملیات و امور گمرکی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران ضمن بازدید از مناطق مختلف ستادی و عملیاتی شعب سرخس، لطف آباد و نیشابور، با مدیران کل گمرک مستقر در این شعب دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به نقل از روابط عمومی مجتمع خراسان، «حمیدرضا کیامنفرد» عضو هیئت‌مدیره و سرپرست معاونت عملیات و امور گمرکی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به همراه «مهدی حکاری» مدیر امور اجرایی، طی بازدید میدانی از شعب تابعه مجتمع خراسان، از نزدیک با بخش‌ها و رویه‌های مختلف عملیاتی، طرح‌های توسعه‌ای و مشکلات موجود این شعب آشنا شده، و با مدیران کل گمرکات مستقر در این شعب دیدار و گفتگو کردند.
همچنین در دیدار ایشان با مدیران کل گمرکات سرخس و لطف‌آباد و مسئول گمرک نیشابور و همچنین معاون بازرگانی منطقه ویژه اقتصادی سرخس، ضمن تشکر از حمایت‌های مدیران کل گمرکات از مجموعه انبارهای عمومی و تعامل موجود فیمابین، گفت: با توجه به انعقاد قرارداد جدید با گمرک، همکاری بیشتر در جهت توسعه فعالیت‌ها و تحقق اهداف ذینفعان در راستای رشد اقتصادی منطقه و حفظ منافع سهامداران اصلی آن، که جامعه بازنشستگان کشوری است، فراهم گردد. 
در این دیدارها، مدیران گمرکات مذکور با بیان موضوعاتی ازجمله موقعیت‌های توسعه‌ای موجود در منطقه، به بیان انتظارات و تعاملات و همکاری نزدیک ‌بین گمرک و شرکت انبارهای عمومی پرداختند.
گفتنی است، کیامنفرد در دیدار با کارکنان شعب تابعه مجتمع خراسان ضمن بیان پیگیری مشکلات شعب مجتمع خراسان، اظهار داشت: با تلاش مضاعف یکایک همکاران، شاهد پیشرفت بیشتر وضعیت درآمدی مجتمع خراسان باشیم.  
شایان ذکر است، در این بازدیدها، «مجید انصاری» مدیر مجتمع خراسان، به ارائه گزارشاتی از شرایط مسدود بودن مرزهای ورودی و وضعیت مجتمع خراسان، از نظر نیاز به سرمایه گزاری شرکت در شرق کشور، شرایط سازمان نیروی انسانی، امکانات و تجهیزات تخلیه و بارگیری و همچنین ایمنی انبارها ارائه کرد و طرح‌ها و برنامه‌های توسعه‌ای مجتمع خراسان پرداخت. 

  

  
   


پیام مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس

پیام مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، مهندس «محمدرضا اسدی» نایب رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس، ضمن تبریک این روز به ملت شهید پرور و خانواده معظم شهدای ایران اسلامی و همکاران جانباز، آزاده، ایثارگر و سایر کارکنان شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، تاکید کرد: روایت هشت سال دفاع مقدس، حکایت دوران طلایی و پر افتخار ملتی است که با حماسه آفرینی‌ها، رشادت‌ها و دلاوری‌های آزادمردان و شیرزنان خود، وحدت و هم‌دلی را پیشه خود کردند و در راه عزت و حق از وجود خود گذشتند تا امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورند.
 
این پیام به شرح زیر است:
 
بسم رب الشهدا و الصدیقین
 
سی‌ویکم شهریور ماه، در قاموس حماسه‌های عزت آفرین ایران، یادآور دلاوری‌های مردان و زنان این سرزمین در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار مانده است. زیباترین فصل فرهنگ دفاع مقدس، خالقان این حماسه عظیم‌اند که با اراده و نور ایمان، رهنورد راه مقدسی شدند که پاداش آن، جاودانگی بود و این روحیه حمیت و غیرت فرزندان این آب خاک بود که به تأسی از مولا و سالار خود، حضرت سیدالهشداء، امام حسین(ع) و با پیروی از پیر جماران، حضرت امام‌خمینی(ره) در تحقق شعار «هیات منّا الذله» کوشیدند تا هرگز تسلیم ننگ، ذلت و زبونی قدرت‌های ظلم و جور آن روزگار نشوند و از کیان و حیثیت اعتقادی خود دفاع کنند.
در واقع، روایت هشت سال دفاع مقدس، حکایت دوران طلایی و پر افتخار ملتی است که با حماسه آفرینی‌ها، رشادت‌ها و دلاوری‌های آزادمردان و شیرزنان خود، وحدت و هم‌دلی را پیشه خود کردند و در راه عزت و حق از وجود خود گذشتند تا امنیت، پیروزی و سربلندی را برای این سرزمین به ارمغان آورند و امروز این حرکت حماسی و جهادی را در نسل دوم انقلاب و در پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دفاع از حرم اهل بیت(ع)، شاهد آن هستیم. 
اینجانب ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم، فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که از برجسته‌ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جان‌فشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است را به ساحت مقدس حضرت بقیة ا… الاعظم(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت ا… العظمی خامنه‌ای(مدظله العالی)، ملت شهید پرور و خانواده معظم شهدای ایران اسلامی و همکاران جانباز، آزاده، ایثارگر و سایر کارکنان شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
 
محمدرضا اسدی
نایب رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل 

 


بنر هفته دفاع مقدس

انعقاد قرارداد ارائه خدمات لجستیکی و گمرکی فیمابین شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با گمرک جمهوری اسلامی ایران

انعقاد قرارداد ارائه خدمات لجستیکی و گمرکی فیمابین شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با گمرک جمهوری اسلامی ایران
قرارداد ارائه خدمات لجستیکی و گمرکی فیمابین شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با گمرک جمهوری اسلامی ایران منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، قرارداد ارائه خدمات لجستیکی و گمرکی فیمابین شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با گمرک جمهوری اسلامی ایران با حضور جناب آقای «احمد ذاکری» معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران و «محمدرضا اسدی» مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران و جمعی از مدیران ستادی گمرک ایران و نمایندگان شرکت در محل گمرک ایران به امضاء رسید.
در ابتدای این جلسه، «احمد ذاکری» معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری سالار شهیدان امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان و با اشاره به نهایی شدن قرارداد فیمابین گمرک ایران و شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران پس از انجام اقدامات مقدماتی فراخوان گمرک، اظهار داشت: ضمن تشکر ویژه از مدیران شرکت انبارهای عمومی ایران در راستای اقدامات و تعاملات صورت گرفته برای نهایی شدن قرارداد طی بازه زمان بندی شده که با تشکیل کارگروه های مختلف در راستای ارزیابی‌ها، بررسی ها و تسریع در روند آسیب شناسی برای رعایت الزامات قانونی و ملاحظات دستگاه های نظارتی این قرارداد صورت پذیرفته است.
ذاکری با تاکید بر دغدغه های جناب آقای دکتر «میراشرفی» ریاست محترم کل گمرک ایران مبنی بر ارائه خدمات مطلوب لجستیکی به تجار و صاحبان کالا، ادامه داد: انبارهای عمومی و گمرک به عنوان دو بازوی لجستیکی و اقتصادی در تجارت کشور شناخته می شوند و با توجه به تعاملات و شناخت کامل میان این دو دستگاه، توانسته اند سالیان سال در کنار هم به فعالیت بپردازند. لذا این تعاملات می بایست در سطح مدیران گمرکات اجرایی و مدیران شرکت ها و شعب تابعه شرکت انبارهای عمومی ایران همواره ادامه داشته باشد.
معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران با اشاره به درخواست گمرک به تامین تجهیزات و ماشین آلات مرتبط با ارائه خدمات لجستیکی به صاحبان کالا توسط شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، افزود: گمرک ایران از تجمیع گمرکات استان تهران در منطقه شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی (ره) از طریق سرمایه گذاری و اپراتوری توسط شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران استقبال می نماید که نیازمند گام های اجرایی توسط متولیان امر در وزارت راه و شهرسازی و سازمان های وابسته به آن وزارت‌خانه می باشد.
در ادامه جلسه، «محمدرضا اسدی» مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران ضمن تشکر از حسن نیت و نظر مساعد ریاست کل محترم گمرک ایران و معاونت توسعه مدیریت و منابع گمرک ایران، اظهار داشت: این شرکت با شش دهه سابقه به عنوان امین حاکمیت و بازوی لجستیکی گمرک ایران و با استفاده از نیروی انسانی مجرب و متخصص و بهره گیری از امکانات و تجهیزات عملیاتی، گام های موثری در ارائه خدمات با کیفیت، مطلوب و چابک لجستیکی به ذینفعان خود و بالاخص انجام وظایف محول شده ازسوی این گمرک ارائه می‌نماید.
مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با اشاره به تامین تجهیزات و ماشین آلات عملیاتی در دوران تحریم، افزود: حضور در بنادر کشور به عنوان یک برنامه راهبردی در دستور کار هیات مدیره این شرکت می باشد که در ابتدای سال جاری توانستیم به اپراتوری بندر شهید رجایی ورود پیدا کنیم.
ایشان با تاکید بر اجرای درخواست گمرک ایران مبنی بر تجهیز شرکت ها و شعب تابعه به دوربین های نظارتی و اقدامات صورت گرفته در این خصوص در گمرکات جلفا و غرب، گفت: با توجه به قدمت 20 ساله نرم افزار فعلی عملیات شرکت، تیم‌های برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و عملیات شرکت اقداماتی را در جهت مطالعات و تدوین فرایندهای و مستندات عملیاتی و شناسنامه کردن این فرایندها و RFP (درخواست ارائه پیشنهاد) در جهت تولید نرم افزار جدید عملیاتی شرکت با قابلیت تبادل اطلاعات با سامانه های گمرک و سایر سازمان های ذیربط در دست اقدام دارند.
اسدی با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در ارتباط با سرمایه گذاری در مناطق لجستیکی و گمرکی شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی(ره)، ادامه داد: این شرکت آمادگی دارد تا در دهکده های لجستیکی کشور سرمایه گذاری و به ارائه خدمات تخلیه و بارگیری، انبارش و نگهداری کالا ها و سایر خدمات تبعی مرتبط با حوزه لجستیک بپردازد.
گفتنی است در انتهای جلسه، قرارداد همکاری فیمابین گمرک جمهوری اسلامی ایران و شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران منعقد و بین طرفین مبادله گردید.
 

 

  
   

 

 
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۸:۳۹

 

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از عرضه سهام شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا در بازار سرمایه خبر داد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از عرضه سهام شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا در بازار سرمایه خبر داد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در مجمع عمومی سالیانه شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا، از ورود هلدینگ آتیه صبا به عنوان دومین هلدینگ از زیرمجموعه های صندوق بازنشستگی به بازار سرمایه خبر داد.  

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به نقل از روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا، در حاشیه برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا که با حضور معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره صندوق بازنشستگی کشوری، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره این هلدینگ و نمایندگان صاحبان سهام برگزار شد، دکتر «اکبر افتخاری» مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به عملکرد مالی مثبت این شرکت و اقدامات صورت گرفته در راستای شفافیت عملکردی از سوی مدیران هلدینگ آتیه صبا در مدت کوتاه حضورشان، اظهار داشت: مقدمات پذیرش شرکت آتیه صبا در بورس در حال انجام است و امیدوارم با پیگیری هایی که از ابتدای ورودم به صندوق داشتم در ماه های آینده شاهد حضور این شرکت به عنوان دومین هلدینگ صندوق در تابلو بورس اوراق بهادار باشیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی در ادامه با بیان اینکه ترکیب سبد دارایی های هلدینگ آتیه صبا از جنبه تنوع فعالیت شرکت های تابعه متنوع است، بر ضرورت نظم دهی و سامان بخشیدن آنها تاکید نمود و تصریح کرد: بسیاری از شرکت های این هلدینگ برای گذشته هستند و باید در خصوص کیفیت استمرار فعالیت آنها در آنیده تصمیم گیری شود، چرا که اداره کردن این شرکت ها با تجهیزات و تکنولوژی قدیمی دشوار است و نیازمند ساماندهی جدی در ساختارشان هستند.

افتخاری با تاکید بر تنوع سرمایه گذاری ها و بهبود ترکیب پورتفوی سبد بورسی و غیر بورسی به عنوان نقشه راه آینده هلدینگ آتیه صبا، گفت:امیدوارم مدیران آتیه صبا با جدیت و با نگاه  به شرکت های دانش بنیان، شرکت هایی که بعضا آورده و سرمایه گذاری اندکی را می خواهند و در عوض بازدهی بالایی را ایجاد می کنند را در الویت سرمایه گذاری های خود قرار دهند و ما هم در صندوق آمادگی کامل داریم که هرگونه کمکی را جهت هموار کردن این مسیر انجام دهیم.

در ادامه این جلسه، «حجت الله میرزایی» معاون امور اقتصادی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، ضمن تشکر از اقدامات تیم مدیریتی هلدینگ آتیه صبا، اظهار کرد: شما توانسته اید در مدت کوتاه حضورتان در این شرکت با کوششی که داشتید انضباط مالی خوبی را بر شرکت حاکم کنید و برای ایجاد شفافیت تلاش های خوبی صورت گرفته و جای تقدیر است. لذا امیدوارم با ورود شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا تا اوایل آبان ماه به بورس به عنوان یک شرکت کاملاً شفاف، سالم و پاک در سطح ملی با استقبال تمام سهامداران بورس مواجه شود.

میرزایی با بیان اینکه تغییر مدیران و اصلاح ترکیب مدیریتی به میزان زیادی در بهبود شرکت و اداره دارایی های بخش عمومی می تواند موثر واقع شود، تصریح کرد: واقعیت این است که از سال ۱۳۹۴ بیش از یک سوم وقت مدیران وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ستاد و در صندوق بازنشستگی کشوری صرف مسائل و مشکلات موجود در شرکت های تابعه هلدینگ آتیه صبا شده است و شاید می توان گفت آتیه صبا پر مسئله ترین و پرحاشیه ترین هلدینگ وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری بوده است، البته بخشی از این مسئله ناشی از ترکیب شرکت هایی است که تناسب و تجانسی با هم نداشته اند.

همچنین دکتر «سید علیرضا عظیمی پور» مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا با اشاره به اقدامات صورت گرفته در شش ماه گذشته، اظهار داشت: اگر اتفاق مثبتی دیده می شود حاصل کار گروهی مدیرانی است که در راس آنها همدلی و هماهنگی در هیأت مدیره می باشد.

عظیمی پور با اشاره به ترجیع بند اقدامات صورت گرفته در راستای حفظ و ارتقاء ارزش ذخایر صندوق بازنشستگی کشوری، ادامه داد: امیدوارم با ورود شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا به بورس یکی از عرضه های قابل توجه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را بعد از شستا شاهد باشیم و این صرفاً ورود یک شرکت سرمایه گذاری به بورس نیست، بلکه ورود شرکتی است که در گذشته چندان شفاف نبوده و همواره دچار حاشیه هایی بوده است و این مهم دوچندان قابل توجه خواهد بود.

گفتنی است، در ابتدای جلسه گزارش فعالیت هیأت مدیره به مجمع توسط مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا ارائه و پس از آن گزارش حسابرس و بازرس قانونی قرائت شد و در ادامه به سوالات مطروحه حاضرین پاسخ داده شد و در نهایت صورت های مالی سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸  شرکت سرمایه گذاری آتیه صبا مورد تصویب قرار گرفت.

 

  
 
۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۸:۳۰

بازدید اعضای هیات مدیره شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران از شرکت تهران

بازدید اعضای هیات مدیره شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران از شرکت تهران
«اسماعیل خلیلی» عضو هیئت مدیره و معاون توسعه مدیریت و سرمایه های انسانی و «عباس مجتهدزاده» عضو هیئت‌مدیره و معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، با حضور در محل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی تهران از بخش‌های عملیاتی و ستادی آن شرکت بازدید میدانی به عمل آوردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به نقل از روابط عمومی شرکت تهران، «اسماعیل خلیلی» عضو هیئت مدیره و معاون توسعه مدیریت و سرمایه های انسانی و «عباس مجتهدزاده» عضو هیئت‌مدیره و معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران روز چهارشنبه (پنجم شهریور 1399) به همراه «جمشید ارکیان» مدیرعامل و نایب رییس هیئت مدیره و جمعی از معاونان و مدیران شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی تهران از بخش های عملیاتی و ستادی این شرکت بازدید کردند.

«جمشید ارکیان» مدیرعامل و نایب رییس هیئت مدیره شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی تهران در این بازدید ضمن تشریح روند عملیات تخلیه، بارگیری و انبارداری کالاها درانبارهای این شرکت، گفت: با اقدامات بازاریابی و جذب کالاهای سردخانه ای، میزان درآمدزایی شرکت تهران در حوزه جذب و انبارش کالاهای سردخانه ای رو به افزایش است.
 
مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی تهران با تاکید بر تکمیل ظرفیت حجم عملیاتی انبار سردخانه این شرکت، افزود: با توجه به تکمیل ظرفیت انبار مذکور خواستار مساعدت و همکاری اعضای محترم هیات مدیره شرکت مرکزی در روند ساخت سردخانه شماره 2 این شرکت می باشیم.

شایان ذکر است، توسعه و ارتقاء ارائه خدمات لجستیکی به صاحبان کالا همانند ساخت توسعه سردخانه شرکت تهران مورد تاکید اعضای هیات مدیره شرکت مرکزی قرار گرفت.

   
   
   


افتتاح سامانه ویدئو کنفرانس شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران

افتتاح سامانه ویدئو کنفرانس شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران
آیین افتتاحیه سامانه ویدئو کنفرانس شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با حضور مدیرعامل و معاون برنامه ریزی و اقتصادی این شرکت و مدیران عامل شرکت های تابعه در محل سالن کنفرانس شرکت مرکزی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، هم‌زمان با آغاز هفته دولت، آیین افتتاحیه سامانه ویدئو کنفرانس شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران روز گذشته (سوم شهریور 1399) با حضور «محمدرضا اسدی» نایب رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل، «عباس مجتهدزاده» عضو هیئت‌مدیره و معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی، «مجید عباسی» مشاور مدیرعامل و مدیر حراست، «مهدی بلوطی» مدیر بازرسی و حسابرسی داخلی، «سیامک حسنی» مدیر پروژه‌های توسعه‌ای، «نادر فولادی» مدیرعامل شرکت فرودگاه امام خمینی (ره) و جمعی از مدیران ارشد و روساء شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران و با حضور مدیران عامل شرکت های تابعه به صورت تصویری در محل سالن کنفرانس شرکت مرکزی برگزار شد.
«محمدرضا اسدی» نایب رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران در ابتدای آیین افتتاحیه سامانه ویدئوکنفرانس شرکت، ضمن تبریک هفته دولت به تمامی مدیران و کارکنان خدوم که با افزایش هم افزایی و همدلی در راستای تحقق برنامه های دولت محترم تدبیر و امید کوشا بوده و قدم های مثبت و ارزنده ای برای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر می‌دارند، گفت: راه اندازی این سامانه مصداق فرمایش «ما می توانیم» رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) است که با بهره گیری از ظرفیت های فنی و اتکاء به دانش نیروی انسانی درون سازمانی، محقق شده است.
مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران ضمن تسلیت ایام سوگواری و عزاداری سالار شهیدان امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، با اشاره به جوشش عشق و علاقه به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در ایام ماه محرم و اربعین حسینی در قلب شیعیان، اظهار داشت: شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با توسعه و ارائه خدمات مبتنی بر بستر فناوری اطلاعات می تواند خدمات دقیق، صحیح و چابکی را به جامعه خدمت گیرندگان خود بالاخص تجار و صاحبان کالا و همچنین ذینفعان سازمانی ارائه نماید.
ایشان ادامه داد: راه اندازی این سامانه، علاوه بر اینکه سبب صرفه جویی در هزینه های جاری شرکت ها و شعب تابعه می گردد، حفظ سلامتی همکاران در شرایط اپیدمی و شیوع ویروس کرونا را به همراه دارد و همچنین می‌تواند ارتباط تصویری و مستقیم مدیران شرکت مرکزی با شرکت ها و شعب تابعه را در هر لحظه فراهم نماید. لذا راه اندازی این سامانه برآیند زحمات همکاران ما در واحد فناوری اطلاعات شرکت مرکزی می باشد که توانسته اند بسترهای سخت افزاری و نرم افزاری لازم را با کمترین هزینه برای شرکت فراهم آورند.
مهندس اسدی با تاکید بر نظام‌مند کردن فرایندهای اصلی و عملیاتی شرکت در بستر وب با رعایت استانداردهای مربوطه را یکی از مهمترین ماموریت‌های معاونت های برنامه ریزی و عملیات شرکت مرکزی در راستای تعالی سازمانی دانست و اظهار داشت: پیاده سازی سامانه جدید عملیات به عنوان یک تکلیف محول شده توسط مجمع عمومی و مدیران محترم صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ آتیه صبا، می‌تواند گام‌های موثری را در تحقق و افزایش درآمدهای شرکت داشته باشد.
در ادامه این آیین «عباس مجتهدزاده» عضو هیئت‌مدیره و معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی با اشاره به تحقیق و توسعه فعالیت ها در بستر فناوری اطلاعات در این معاونت، گفت: در ماه‌های گذشته  و حسب نیاز و درخواست واحدها و شرکت های متقاضی سامانه های دیگری همچون سامانه منابع انسانی، سامانه مدیریت پروژه‌ها، سامانه پارکینگ شرکت بازرگان، سامانه اطلاعات تجهیزات و ماشین آلات، سامانه پرونده‌های حقوقی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
مجتهدزاده ضمن تاکید بر همت و تلاش همکاران معاونت برنامه ریزی و اقتصادی که همواره توانسته اند کارهای بزرگی را بدون هرگونه تحمیل هزینه، اجرایی نمایند، ادامه داد: قیمت‌های پیشنهادی توسط شرکت های پیمانکار برای راه اندازی سامانه های ویدئوکنفرانس بالغ بر هفتصد و پنجاه میلیون تا یک میلیارد تومان بوده است که راه اندازی این سامانه توسط نیروهای داخلی شرکت، نمونه ای از صرفه جویی و کاهش هزینه های جاری در شرکت را نشان می‌دهد که جا دارد از زحمات تمامی همکاران در واحد فناوری اطلاعات این معاونت تشکر و قدردانی نمایم.
گفتنی است، در ادامه مهندس «علی یوسف» سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات شرکت مرکزی، با اشاره به راه اندازی این سامانه در بستر شبکه امن داخلی شرکت و رمزنگاری صورت گرفته در قالب محیط سیستم عامل لینوکس با ظریب امنیتی بالا، گفت: خدارا شاکریم که با حمایت مدیران ارشد شرکت و همدلی و همکاری کارکنان واحد فناوری اطلاعات توانستیم این سامانه را در اسرع وقت راه اندازی نماییم.
شایان ذکر است، مدیران عامل شرکت های تهران، غرب، بازرگان، سهلان، جلفا، آستارا، آتیه قشم (بندرلنگه) و مدیر مجتمع خراسان از طریق این سامانه به صورت تصویری در این مراسم حضور داشته‌اند. در همین راستا، سومین جلسه کمیته سرمایه گذاری شرکت مرکزی برای بررسی طرح های سرمایه‌ای شرکت های تابعه از طریق این سامانه برگزار گردید.
 

 

    

 

پیام مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت

پیام مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، «محمدرضا اسدی» نایب رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت، ضمن تبریک این روز به دولت‌مردان عرصه تدبیر و امید، تاکید کرد: هفته دولت نمادی از هم‌دلی و هم‌زبانی مردم و دولت و یادآور فداکاری‌های فرزندان پاک‌نهاد و گران‌قدر و احیاکننده روزهای پرشور خدمت‌گزاری است.
  

این پیام به شرح زیر است:

 

به نام خدا
هفته اول شهریور ماه، یادآور نام‌های بزرگی همچون شهیدان رجایی و باهنر است. دو معلم بزرگ عمل و نه شعار، که پیشه‌شان انسانیت و اسطوره کامل خویشتن‌سوزی و اخلاص بودند. همان‌طور که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در تبیین شخصیت این دو بزرگوار فرمودند: شهید رجایی و شهید باهنر، حقاً و انصافاً دو چهره انقلابی، مومن و خالص بودند و زندگی و شهادت‌شان درس‌آموز بود.

همچنین تقارن هفته دولت با ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، نمادی از هم‌دلی و هم‌زبانی مردم و دولت و یادآور فداکاری‌های فرزندان پاک‌نهاد و گران‌قدر و احیاکننده روزهای پرشور خدمت‌گزاری و گذرگاه کارنامه دولت‌هایی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی عهده‌دار وظایف مهم اجرایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده‌اند و یادگاری‌های ارزشمندی از تلاش‌ها و فداکاری‌های خود ثبت کرده‌اند.

در پایان اینجانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای والامقام دولت، به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را به همه دولت‌مردان خدوم، زحمت‌کش و متعهد تبریک عرض کرده و موفقیت همگان را در راستای تحقق آرمان‌های بلند حضرت امام خمینی(ره) و رهبری معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌ خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و ادامه راه شهدای انقلاب اسلامی از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم.

 
محمدرضا اسدی
نایب رییس هیئت‌مدیره و مدیرعامل

 

 
 

مرکز جامع ارتباط با ذی نفعان و مرکز نوآوری صبا با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد

مرکز جامع ارتباط با ذی نفعان و مرکز نوآوری صبا با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد

مراکز جامع ارتباط با ذی نفعان (SRM) و نوآوری صبا دو مرکز خدماتی نوین صندوق بازنشستگی کشوری با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت سهامی انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، «مرکز جامع ارتباط با ذی‌نفعان» و «مرکز نوآوری صبا» صندوق بازنشستگی کشوری با حضور «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر «اکبر افتخاری» مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و جمعی از معاونان و مدیران ارشد آن صندوق افتتاح و به بهره برداری رسید.

شایان ذکر است، تا پیش از افتتاح مرکز جامع ارتباط با ذی‌نفعان (SRM) که در قالب مرکز پاسخگویی تلفنی ۲۵۰۰ و به صورت محدود فعالیت می‌کرد، با توسعه و ارتقای خدمات و اهداف آن در قالب مرکز ارتباط با ذی نفعان و به صورت شبانه‌روزی و تمام هفته پاسخگوی سوالات و مسائل بازنشستگان است.

از طریق این مرکز علاوه بر امکان پاسخگویی تلفنی و پیگیری مکالمات، با راه‌اندازی درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir  تمامی خدمات برخط و غیرحضوری به بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش و خانواده آن ها همچون طرح‌های رفاهی، وام‌های ضروری، فیش و حکم حقوقی، بیمه تکمیلی درمان و غیره ارائه خواهد شد.

گفتنی است، مرکز نوآوری صبا نیز مرکزی برای حمایت و ایجاد شبکه استارتاپی در حوزه بازنشستگی و سالمندی است و دانشجویان، اساتید، استارتاپ ها و همه فعالان این حوزه می توانند از این طریق طرح‌های نوآورانه خود را در بستری نوین و قابل حمایت از سوی صندوق بازنشستگی کشوری پیگیری و اجرایی کنند.

 

   
 
۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱

ما که هستیم؟

سالها تجربه در زمینه خدمات بازرگانی و امور گمرکی و تجارت الکترونیک در کنار بکار گیری نیروهای متخصص، مکمل ما در تحقق آنچه که یک کسب و کار کامل و بدون نقص نیاز دارد بوده است، ما در آرین کمپانی همواره سعی کرده ایم در کنار ارائه کیفیتی مثال زدنی هزینه ها تا حد ممکن در حداقل باشند.

آدرس و تلفن های ما

خیابان انقلاب_ بعد از دانشگاه تهران _ خیابان قدس _ پلاک 3 _ واحد 16 _ موسسه پژوهشی آرین

استفاده از مطالب این وبسایت در جهت مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع مجاز است. کليه حقوق برای وبسایت آرین پارس کو محفوظ میباشد.