خدمات بازرگانی و گمرکی
ترخیص کالا از گمرکات کشور مستلزم فعالیت مستمر و داشتن اطلاعات جامع در زمینه آگاهی به مقررات و بخشنامه های مرتبط با نوع کالا و راهکار های مناسب و ارتباطات نزدیک و تنگاتنگ...
مطالعه بیشتر»
خدمات صنعتی و سرمایه گذاری
در اين بخش، كارشناسان اين موسسه در بخش‌های تحقيق وتوسعه موسسه و طرح و برنامه، از طريق پايش مستمر صنعت و فرصت‌های صنعتی، اقدام به ارزيابی و شناسايی فرصتهای سرمايه‌گذاری...
مطالعه بیشتر»
Previous
Next

با ما برای مسائل بازرگانی خود در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری عبارت است از تبدیل وجوه مالی به یک یا چند نوع دارایی که برای مدتی در زمان آتی نگهداری خواهد شد؛ بنابراین مستلزم مدیریت...

چرا سرمایه­ گذاری می‌کنیم؟

جواب کسب پول است. اگرچه هر فردی با این عبارت موافق است، با این حال باید در آن دقیق‌تر شویم. ما به این خاطر سرمایه گذاری می‌کنیم که رفاه و آسایش فعلی و آتی خود را بهبود ببخشیم...

امور ترخیص کالا

یکی از موارد مهم مالیات های غیرمستقیم ، حقوق و عوارض گمرکی و حقوق ورودی است کـه در فرایند تشخیص و وصول این نوع مالیات ها، همواره احتمال...

امور ترخیص

وقوع اختلاف بین صاحب کالا و گمرک وجود دارد.حل این نوع اختلافات ، به دلیل فوریت در مراجعی مجزا از دادگـاه هـای عمومی رسیدگی میشود. از این رو، برای جلوگیری از دادرسیهای طـولانی سـعی مـیشـود...

بازرگانی چیست؟

انسان موجودی است اجتماعی که تداوم حیات وی در قالب تشکیل اجتماعات انسانی میسر بوده و برای تامین نیازهای متنوع خود قدام به مبادله با دیگران کرده است...

بازرگان کیست؟

بازرگان یا تاجر به فردی اطلاق می‌گردد، که شغل خود را معاملات تجاری قرار می‌دهد و به دلیل آنکه معاملات تجارتی، خرید و فروش به قصد انتفاع است، بنابراین کلیه اشخاصی که مبادرت به خرید و فروش یا اجاره اموال منقول می‌نمایند...

سایر خدمات در آرین پارس کو

اخذ کلیه مجوزهای مربوط به واردات و صادرات

 

با توجه به الزام واردات کالا در هر کشوری برای اخذ مجوزهای واردات نیاز به مراجعه به موسسات ،سازمان ها و وزارتخانه های مربوطه می باشد که معمولا برای اخذ هر کدام از آنها نیاز به سپری کردن پروسه  طولانی مدت  می باشد. لذا مجوزهایی که شرکت آرین پارس کو می تواند آنها را  بدست مشتری برساند، به شرح ذیل می باشد

 

* ثبت سفارش از وزارت صنعت معدن و تجارت

* مجوز استاندارد از سازمان استاندارد

* مجوز بهداشت از معونت غذا و دارو

* مجوز قرنطینه از وزارت جهاد کشاورزی

* مجوز دامپزشکی از سازمان دامپزشکی

* مجوز قرنطینه دامی

* مجوز قرنطینه نباتی

* مجوز محیط زیست

* مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

*مجوز سازمان پتروشیمی و نفت

* مجوز تجهیزات پزشکی

* مجوز اداره دخانیات 

* مجوز سازمان ارتباطات و فناوری اطلاعات

* مجوز سازمان میراث فرهنگی

* مجوز سازمان صمت

 

لازم به ذکر است به دلیل تغییرات بخشنامه ها در هر دوره امکان تغییر در مجوزهای دریافتی برای کالاهای شما وجود دارد که شما تجار عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر در خصوص مجوز  کالای مورد نظر خود با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

بازرسی کالا در مبدا

در امر صادرات کالا و واردات کالا و ترخیص کالا وجود شرکتهای بازرسی کالا در مبدا در سطح تجارت بین المللی ضرورت می یابد. در ایران شرکتهای متنوع بازرسی  کالا وجود دارد که کار بازرسی کالا در مبدا را انجام می دهند.
در میان کالاهای وارداتی کالاهایی وجود دارند که دارای استاندارهای اجباری هستند که طبق تعرفه کالا و نظر سازمان استاندارد جهت ترخیص کالا ی وارداتی شرایط بازرسی آنها اجباری است و خریدار وظیفه دارد شرکت بازرسی کننده کالا را معرفی کند و هزینه بازرسی را به عهده گیرد، این بازرسی شامل کلیه عملیاتی است که شرکت بازرسی کننده کالا برای تعیین کیفیت و کمیت کالا انجام می دهد.
شرکت های بازرسی کننده کالا باید صلاحیت فنی و علمی را داشته باشند و علاوه بر آن نیز باید رازدار و امانتدار باشند و از بازرسی کالا گزارش دقیق فنی ارائه بدهند، نیروی انسانی ماهر جهت بازرسی کالا در مبدا داشته باشند.
چگونگی زمان و مکان بازرسی کالا در اعتبارات اسنادی باید به طور شفاف و دقیق ذکر شده باشد، در صورت نبودن این الزامات کالا نمی تواند از گمرک ترخیص گردد.

كليه مشخصاتی كه برای بررسی از لحاظ كميت و كيفيت و بسته بندی و … مورد نظر می باشد محدود به مواردی است كه در سفارش بازرسی کالا در مبدا آمده است و هر گونه تغييرات توسط شرکت های ترخیص کالا باید در اسرع وقت به اطلاع شركت بازرسی کالا برسد.

بازرسی کالای وارداتی در ترخیص کالا در ایران

خريدار باید حدود بازرسی را به اطلاع فروشنده یا سازنده کالا رسانيده و موافقت ايشان را برای انجام بازرسی جلب نمايد. در صورت عدم موافقت فروشنده از اين بابت هيچگونه مسئوليتی متوجه شركت بازرسی نمی باشد. بازرسی کالا در مبدا می تواند بر اساس حدود بازرسی تعيين شده در محل توليد، بسته بندی، انبار فروشنده، گمرك يا بندر مبداء، در گمرك يا بندر مقصد انجام شود.
اقدامات ضروری جهت ايمنی بازرسی کالا در مبدا توسط فروشنده به عمل خواهد آمد و هر گونه خطر به اطلاع شركت بازرسی کالا در مبدا خواهد رسيد. هرگونه مدارك و اسناد مد نظر خريدار برای انجام بازرسی ( از جمله بروشور، نقشه، مشخصات فني و غيره ) بايد حداقل دو هفته قبل از انجام بازرسی کالا مستقيماً توسط خريدار يا نماينده وي به شركت بازرسی کالا در مبدا تحويل گردد.
چنانچه اينگونه مدارك به موقع توسط خريدار تحويل شركت بازرسی کالا در مبدا نشود، اين مدارك ملاك انجام بازرسی قرار نگرفته و شركت بازرسی کالا در مبدا مسئوليتی در برابر آن نخواهد داشت.
گواهينامه بازرسی کالا پس از صدور به ذينفع اعتبار اسنادی تحويل می گردد مگر آنكه نحوه ديگری در اعتبار اسنادی يا قرارداد خريد تعيين شده باشد.
در صورت حساس بودن نوع بسته بندی، مشخصات شفاف و دقيق بسته بندی مورد قبول فروشنده بايد در مدارك خريد ذكر گردد. در غير اينصورت استانداردها و عرف جاری سازنده يا فروشنده ملاك انجام بازرسی کالا در مبدا خواهد بود.
 شركت بازرسی کالا در مبدا و بازرسان آن دارای شخصيت مستقل بوده و خريدار، فروشنده، بانك و يا هر شخص حقيقی و حقوقی ديگر نمی توانند شركت بازرسی كننده کالا را مگر به حكم قانونی در مورد صدور و يا عدم صدور گواهينامه منع يا مجبور نمايند.

شركت بازرسی کالا موظف است كار بازرسی کالایی که به آن داده شده است را با دقت و مهارت لازم انجام دهد. در صورت بروز هرگونه اختلاف، طرفين باید از طريق مذاكره نسبت به حل و فصل اختلاف فی‌ما‌بين اقدام کنند در غير اينصورت مراجع قانونی در كشور باید رسیدگی نمایند.
بازرسی پیش از حمل کالا یا
PSI یا بازرسی در مبدا یکی از مرسوم ترین بازرسی های کالا به حساب می آید، در این روش کشور مقصد به وسیله شرکت های بازرسی کالا در مبدا به عنوان شخص ثالث، کالای وارداتی را پیش از حمل مورد بازرسی قرار می دهند. لیست شرکت های مورد تایید سازمان استاندارد جهت بازرسی کالای تاجران واردات کالا ارائه شده و دائما نیز به روزرسانی می شود.
بازرسی آن دسته از کالاهای وارداتی شامل استاندارد اجباری بر اساس روش های سازمان استاندارد صورت گرفته و گواهی
COI مربوطه ارائه خواهد شد این اقدام یک گام اساسی در جهت ترخیص کالای استاندارد اجباری به حساب می آید، البته سازمان های بازرسی بین المللی از خدمات دیگری چون بازرسی کالا حین ساخت و بازرسی نظارت بر حمل و بارگیری کالا و نظارت بر تخلیه کالا (استریپ کالا و استافینگ کالا) نیز می شود.
البته شرکت های بازرسی کالا در مبدا در جهت منافع تاجران و واردکنندگان کالا به بازرسی تعیین ارزش و تایید پروفرما و بررسی اصیل بودن فروشنده نیز می پردازند که این نوع بازرسی خود از دید بانک برای انجام عملیات اعتباری در حجم وسیع ضروری می باشد.

منبع: isirigov

 

تحقیقات بازار و بازارشناسی

گروه بازرگانی آریافر به پشتوانه علمی خود در حوزه خدمات بازرگانی و بازاریابی به یکایک فعالان در حوزه تجارت و کسب و کار پیشنهاد می نماید از انجام هرگونه سرمایه گذاری بدون تحقیقات بازار اجتناب نمایند. شناسایی نیاز بازار و روند های آتی با توجه به تأمین کنندگان رقیب و آنالیزهای مربوط به زمان، هزینه واردات کالا و ترخیص و اطمینان از تامین کنندگان خارجی و آنالیز کیفیت و توجه به بازرسی های پیش از خرید کالا از خارج از کشور می تواند شرکت های واردات و صادرات را در این خصوص یاری نماید.

تحقیقات در حوزه ی بازارشناسی داخلی و بین المللی از خدمات بازرگانی ارائه شده در شرکت آریافر می باشد.

سطوح بازاریابی

chevron_down

 

بازارگرایی

 

گرایش به بازار و نیاز مشتریان اولین ویژگی بازاریابی جدید است.

 

بازارسازی

 

بازارسازی یعنی نفوذ در بازاربا استفاده از عوامل قابل کنترل بازاریابی/// محصول، قیمت، توزیع و تبلیغ

 

بازارداری

 

حفظ مشتریان کنونی و تشویق و ترغیب آنان به خرید بیشتر و تداوم خرید از طریق ایجاد “رضایت” در آنان.

 

بازارشناسی

 

شناخت” لازمه ی هر حرکت عاقلانه و هر تصمیم اصولی است.

 

بازارگردی

 

بازارگردی وظیفه ای است که بازار یاب را وادار می سازد تا بیش از دیگران با تحولات و تغییرات بازارها آشنا گردد

 

بازارگرمی

 

تبلیغات و تشویقات به موقع جهت آگاه ساختن، متقاعد کردن و ترغیب مشتریان برای ارتباط بیشتر با سازمان و خرید از آن و مقابله با حرکات رقیب

 

بازاریابی

 

بازاریابی یعنی بخش بندی یا تقسیم بازارها و تعیین محصولات شرکت برای مناسب ترین بازارها.

 

بازارسنجی

 

بازار سنجی یعنی تحلیل موقعیت بازار با توجه به آنچه بودیم و داشتیم، آنچه هستیم و داریم و آنچه باید داشته باشیم.

 

بازارگردانی

 

بازار گردانی یعنی مدیریت بازار که شامل برنامه ریزی، اجرا و کنترل امور گوناگون بازار و ابعاد مختلف بازاریابی است

آمیخته بازاریابی – ۴p بازاریابی

مدل آمیخته بازاریابی که بسیاری آن را با نام ۴ P بازاریابی می شناسند، ابزاری توانمند است که می تواند به بازاریابان در تعریف استراتژیهای بازاریابی کمک کند. بازاریابان از این ابزار برای تعیین پاسخ های مناسب به بخشهای مورد نظرشان در بازار استفاده می کنند. نباید فراموش کرد که آمیخته ی بازاریابی آن دسته از عواملی هستند که در کنترل مدیریت است و می توان ادعا کرد که اکثر برنامه ها و تصمیمات بازاریابی بر اساس یکی از این ۴ زمینه اتخاد می شوند :

Product ( محصول )

Price ( قیمت )

Place ( توزیع )

Promotion ( ترفیع )

 

شرح عناصر Marketing Mix یا آمیخته بازاریابی

از آن جا که این ۴ عامل در کنترل مدیریت است، می توان با ایجاد تغییر در آنها به سطح رضایت بالاتری در بین مشتریان خود دست یابند و احتمالاً سهم خود را از بازار افزایش دهند.

محصول

از نظر تاریخی این تصور وجود داشته است که محصول خوب خودش فروش می رود. در دنیای پررقابت امروز که بازارها شاهد رقابت شدیدی بین تولید کنندگان و فروشندگان مختلف است، محصول بد چندان مفهومی ندارد و به علاوه قوانین حمایت از مشتریان نیز، مشکلات را برای تولید کنندگان محصولات بی کیفیت بیش از پیش می کند. در اینجا عامل « محصول » بیشتر ناظر بر میزان تطابق بین محصول و ویژگیهایش با نیازها و خواستهای مشتری است.

به هر صورت منظور از « محصول » در آمیخته ی بازاریابی آن بخش از ویژگیهای فیزیکی و کارکردی محصول است که می توان برخی از آنها را برشمرد :

برند/کارکرد/مدل/کیفیت/ایمنی/بسته بندی/پشتیبانی و گارانتی/لوازم جانبی

پرواضح است که تصمیمات مربوط به این آمیخته ی بازاریابی می تواند اصلاح مشکلات محصول، افزایش کارایی، افزایش ایمین، طراحی زیباتر محصول، بهبود شرایط گارانتی و … باشد. تصمیماتی که می تواند منجر به موفقیت یا شکست محصول در بازار شود.

قیمت

در اینجا می توان پیرامون استراتژیهای قیمت گذاری محصول صحبت کرد. عمر رقابت بر سر قیمت، به اندازه ی عمر بشر است و نقش این آمیخته ی بازاریابی را نمی توان به هیچ وجه انکار کرد.برخی از نمونه های تصمیم گیری پیرامون آمیخته ی « قیمت» در بازاریابی بدین شرح است:

استراتژی قیمت گذاری/ پیشنهاد قیمت خرده فروشی / قیمت عمده فروشی / انعطاف پذیری قیمت

توزیع

همان طور که از نامش پیداست، توزیع رساندن محصول به مشتری در نقاط مختلف است و سیستمهای توزیع می تواند عامل کلیدی در موفقیت یا شکست محصول و به تبعیت از آن شرکت و سازمان باشد.

ترفیع

شاید در بین آمیخته های بازاریابی چهارمین P یعنی  Promotion یا ترفیع، در نگاه اول درک مفهومش مشکل تر باشد. ترفیع آن دسته از اقداماتی است که به منظور ایجاد ارتباط با مشتری صورت می گیرد. این ارتباط به منظور ایجاد احساس و ادراک مثبت در مشتریان هدف صورت می گیرد. باید دقت داشت که تحلیل نقطه ی سر به سری در اقدامات ترفیعی شرکت همچنین بررسی میزان ارزش مشتری هایی که پس از برنامه های ترفیع به وجود می آیند، اهمیت خاصی دارد. برخی از اقدامات ترفیع بدین شرح است :

تبلیغات / فروش شخصی و نیروهای فروش

 

ثبت سفارش کالا

یکی از موارد الزامی جهت واردات کالا به کشور، ثبت سفارش کالا و پیش از آن دریافت مجوز ثبت سفارش کالا از سازمان توسعه تجارت بعنوان یکی از زیرمجموعه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است. براین اساس، دریافت پیش فاکتور از فروشنده و ثبت سفارش از مراحل و گام های اولیه واردات کالا است.

مجوز ثبت سفارش کالا سندی است که توسط سازمان توسعه تجارت ایران صادرمی گردد و روی آن شماره هشت رقمی مجوز و تاریخ مجوز ثبت سفارش همراه شماره و تاریخ پروفرما و نام شرکت متقاضی که می تواند شرکت واردکننده باشد، درج می گردد.

حق ثبت سفارش

حق ثبت سفارش عبارت ازمیزان و مبلغی که به موجب قانون و بودجه هر سال تعیین میگردد و به بعضی کالاهای وارده به کشور از جمله اینکه ازطریق سیستم بانکی یا خارج ازسیستم بانکی سفارش داده شده باشد، تعلق میگیرد.

هدف از ایجاد سیستم ثبت سفارش کالا، ثبت آماری و کنترل ضوابط فنی برای کالاهای وارداتی توسط دولت می باشد.

مراحل ثبت سفارش جهت  واردات کالا 

 1.  ـ آگاهی از کد تعرفه کالای مورد ثبت سفارش
 2. ـ اخذ پروفرما یا فاکتور فروش از فروشنده کالا
 3. ـ اقدام به تکمیل فرم ثبت سفارش سیستمی از طریق سامانه ثبت سفارش کالا جهت تایید الکترونیکی توسط کارشناسان مربوطه.
 4. مراجعه به شرکت های بیمه معتبر و اخذ بیمه نامه باربری کالا (جهت واردات تمامی کالاها)
 5. اقدام به ثبت سفارش کالا در بانک واسط معامله به منظور ثبت سفارش کالا (پس از تکمیل فرم تقاضا برای گشایش اعتبار به انضمام فرم بانکی، پروفرما، بیمه نامه و اجازه نامه نسبت به پرداخت حق ثبت سفارش اقدام میشود).

نحوه تکمیل اوراق ثبت سفارش

الف: انواع روش های واردات کالا از طریق ثبت سفارش

 1. واردات کالا از محل سهمیه های ارزی مصوب جهت گشایش اعتبار اسنادی در بانک (پس از تخصیص ارز توسط سازمان تخصیص دهنده ارز در قسمت مرتبط اوراق)
 2. واردات کالا با ارز آزاد جهت گشایش اعتبار اسنادی در بانک
 3. واردات کالا در مقابل صادرات به نام شخص صادرکننده (غیرقابل واگذاری) از مبداء کلیه کشورها
 4. واردات کالا در مقابل صادرات به کشورهای آسیای میانه و آفریقا به نام صادرکننده یا به نام دیگری با واگذاری رسمی از طریق دفاتر اسناد رسمی از مبدا همان کشورها (حق واگذاری به غیر برای یک بار است)
 5.  واردات کالا به صورت بدون انتقال ارز از محل سرمایه گذاری خارجی پس از تایید سازمان سرمایه گذاری، وزارت امور اقتصادی و دارایی(در حال حاضر این روش ممنوع اعلام گردیده است)
 6. واردات کالا به صورت بدون انتقال ارز ماشین آلات، تجهیزات تولیدی، قطعات یدکی و مواد اولیه و واسطه ای واحدهای صنعتی و معدنی دارای پروانه بهره برداری و ابزارآلات از محل ماده قانون تسهیل نوسازی صنایع کشور
 7. واردات کالا به صورت بدون انتقال ارز از محل فهرست اقلام مجاز اعلام شده بند ماده ۳۸
 8. واردات کالا به صورت بدون انتقال ارز از محل مصوبات کمیسیون چهار نفره مستقر در دفتر ثبت سفارشات.

 

ب: مدارک مورد نیاز جهت ثبت سفارش کالا

 1. کارت بازرگانی فعال و معتبر
 2.  کد ثبتارش (ثبت نام در سامانه و اخذ کد کاربری)
 3. اوراق ثبت سفارش برگی تایپ و امضاء شده توسط متقاضی بدون قلم خوردگی و لاک گرفتگی (جهت واردات کالا در مقابل صادرات کالا و بدون انتقال ارز.( اوراق ثبت سفارش در ۳ برگ کافی است)
 4. اخذ مجوزهای قانونی لازم براساس مندرجات ذیل یادداشت های فصل تعرفه مربوط در کتاب مقررات صادرات کالا و واردات کالا و سایر مصوبات و دستورالعمل های ابلاغ شده (از قبیل مجوز وزارت بهداشت ، جهاد کشاورزی، انرژی اتمی و…..
 5. اصل پروفرما + کپی آن
 6. کاتالوگ یا بروشور و آنالیز برای برخی از کالاها

 

حوالجات ارزی(T/T)

حواله ارزی چیست؟


یکی از انواع خدمات ارزی است که از آن طریق می توان به سادگی با هر فردی در هر جای دنیا، مبادلات پولی و مالی برای خرید و فروش کالا انجام داد.

1.انواع حواله‌ ارزی

 حواله ارزی صادره


وقتی که بخواهیم به وسیله بانک یا صرافی  برای فردی ارز ارسال کنیم، از حواله ارزی صادره استفاده می کنیم.
در این روش ابتدا باید به بانک یا صرافی مورد نظر خود مراجعه کنید، سپس باید مشخصات فرد گیرنده ارز، شماره حساب و واحد پولی که می‌خواهید ارسال کنید را باید مشخص کنید، پس از آن، ارز شما را به ارز موردنظرتان برای مقصد، بر اساس نرخ روز ارز تبدیل می کنند و به این ترتیب مبلغ مورد نظر شما برای آن فرد یا شرکت ارسال می شود.
لازم به ذکر است که در این روش برای جلوگیری از پولشویی باید فرم اظهارنامه گمرکی تکمیل گردد و یا پیش فاکتور یا فاکتور فروش خرید کالا یا خدمات به صرافی یا بانک  ارائه گردد.

حواله ارزی وارده

همه بانکهایی که سرویس حواله ارزی دارند، باید پس از دریافت پیام تایید ارسال حواله ارزی، در کمترین زمان ممکن، ارز ارسالی را به حساب مشتری واریز کنند.
فرد مورد نظر در خارج از کشور باید پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر خود را ارائه دهند تا بتواند وجه واریزی به حساب خود را دریافت کند. همچنین او می‌تواند این وجه را به حساب ارزی فردی دیگر واریز کند و یا اینکه آن را به بانک بفروشد.
وی حتی می‌تواند تمام ارز خود را به ارز دیگر تبدیل کند و در کشور مبدا و یا مقصد و از بانک یا صرافی  با واحد پولی آن کشور ارز مورد نیاز خود را دریافت نماید.

2.انواع حواله ارزی براساس سرعت و زمان انتقال

حواله ارزی مستقیم  یا (T.T )

حواله ارزی مستقیم یا همان حواله ارزی T/T، با نامحواله ارزی سوئیفت” شناخته می‌شود و یکی از امن ترین روش‌های جابه جایی ارز می باشد. با استفاده از این روش میتوانید هر میزان ارزی را به ۱۳۰ ارز مختلف تبدیل کنید و به حساب هر شخص حقوقی و یا حقیقی در کل دنیا منتقل کنید.
از مزایای حواله ارزی سوئیفت می توان به سرعت بالا در انتقال، ایمن، بدون محدودیت در میزان مبلغ ارسالی و انتقال مستقیم پول به حساب شخص حقیقی و یا حقوقی اشاره کرد.
نکاتی مهم در مورد ارسال حواله ارزی T/T :

در این روش ارسال حواله ارزی، داشتن کد سوئیفتالزامی است.

اگر بانک مقصد در کشور آمریکا باشد، باید حتماً کدتهیه شود.

در صورتی که بانک مقصد در کشور کانادا باشد، باید کدتهیه شود.

اگر بانک مقصد در کشور هند باشد، باید کد IFSC داشته باشید.

مدت زمان ارسال مبلغ به وسیله‌ی این نوع حواله ارزی، ۲ الی ۳ روز می باشد.

و کارمزد آن بر اساس نوع ارز و مقدار آن متغیر است. از 20 الی 30 دلار گرفته تا 50 یا 100 یورو که تا چند درصد از از کل مبلغ ارز صادر یا وارده می باشد

حواله ارزی غیرمستقیم

حواله ارزی غیر مستقیم یا همان حواله ارزی D/D،مانند حواله ارزی T/T می باشد با این تفاوت که مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا ارز به حساب فرد مورد نظر واریز شود.

انواع حواله یورو به اروپا 

با توجه به افزایش معاملات اقتصادی با کشورهای اروپایی و همچنین افزایش مهاجرت ها به این کشورها، ارسال ارز به کشورهای اروپایی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است که در زیر به معرفی انواع حواله‌ های ارزی برای این کار، پرداخته ایم.

خدمات پی پال

سامانه پی پال یک سامانه‌ی تجارت الکترونیکی است که در سال ۱۹۹۸ در کشور آمریکا توسط ایلان ماسک به وجود آمد و در حال حاضر ۱۷۰ میلیون عضو دارد. در این سامانه می توانید تا حداکثر هزار دلار از سایت های خارجی و فروشگاه های اینترنتی مختلف خرید کنید و مبلغ آن را اینترنتی و از طریق این سامانه‌ی مطمئن، پرداخت کنید.
متاسفانه به خاطر تحریم‌، نمی‌توانیم از این سرویس برای نقل و انتقالات داخلی در ایران  استفاده کنیم و فقط ازکارت بانکی برای خرید از درگاه فروشگاه های خارجی می توان استفاده کرد.

وب گرام

وب گرام یا همان WEBMONY، به مانند سیستم پی پال می باشد و یک تجارت آنلاین بین المللی به حساب می آید و ۳۲ میلیون عضو دارد. در این سیستم کاربر نیاز به افتتاح حساب در هیچ بانکی نداشته و به راحتی می تواند علاوه بر تراکنش های مالی, همه واریزهای خود را مشاهده و پیگیری کند. این سرویس برای اعضای خود کیف پول دیجیتال و پاسپورت WEBMONYایجاد می‌کند تا به وسیله آن بتوانند به راحتی نقل و انتقالات مالی خود را انجام بدهند.

وسترن یونیون

یکی از محبوب ترین و بهترین سرویس های نقل و انتقال ارز در سطح بین الملل می باشد که فعالیت خود را از سال ۱۸۵۶ در کشور آمریکا شروع کرد و در حال حاضر ۱۸۵ شعبه در سراسر دنیا دارد.
از مزایای این روش می توان به عدم نیاز به حساب بانکی در مقصد اشاره کرد.
در این روش پس از آنکه ارز خود را به به نرخ ارز کشور مقصد تبدیل کردید، یک کد
۱۰ رقمی به شما داده می شود که با ارسال این کد، گیرندۀ ارز می تواند مبلغ واریزی شما را برداشت کند.

مانی گرام

این روش دقیقا مانند روش وسترن یونیون می باشد، با این تفاوت که کارمزد کمتری نسبت به وسترن یونیون پرداخت می شود.

 

کارمزد حواله ارزی چقدر است؟


هزینه ای که توسط کارگزار برای ارائه خدمت دریافت می گردد با عنوان کارمزد شناخته می شود. بنابراین شرکت هایی که خدمات حواله ارز به خارج از کشور را ارائه می دهند برای این کار دستمزد می گیرند. هر حواله صادره دارای یک سری کارمزدهای ارزی و ریالی است که تعدادی از این کارمزدها قبل از حواله و تعدادی بعد از ارسال حواله از مشتری اخذ می شود.
کارمزد ریالی حواله صادره: با توجه به تعرفه کارمزد ریالی  باید از مشتری برای ارسال، ابطال، اصلاح و انتقال ارز از یک حساب به حساب دیگر ریال دریافت کنند.
کارمزد ارزی حواله صادره: حواله های صادره علاوه بر کارمزدهای ریالی که توسط شعبه مبدا اخذ می شود دارای کارمزدهای ارزی نیز می باشد که بعد از ارسال حواله توسط بانک دریافت کننده پیام حواله و یا ذینفع حواله اخذ می گردد.

 

 

نحوه محاسبه کارمزدهای حواله ارزی


نیم در هزار ـ حداقل 3 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 50 دلار یا معادل ریالی
یک در هزار ـ حداقل 3 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 100 دلار یا معادل ریالی آن
کارمزد برعهد گیرنده حواله ارزی : یک و نیم در هزار (حداقل 3 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 150 دلار یا معادل ریالی آن)
کارمزد برعهده فرستنده حواله ارزی : یک و نیم در هزار + معادل ریالی 5 دلار + تکمیل فرم تعهدنامه (حداقل 8 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 155 دلار یا معادل ریالی آن)
کارمزد ابطال حواله وارده: مقطوع 25دلار و یا معادل ریالی آن
کارمزد ابطال حواله ارسالی: مقطوع 10 دلار و یا معادل ریالی آن
کارمزد اصلاح حواله ارسالی: مقطوع 5 دلار و یا معادل ریالی آن

مدارک لازم برای دریافت ارزاز بانکها:

بانک ها یا موسسات مالی برای اینکه بتوانند میزان امنیت نقل و انتقال حواله های ارزی را افزایش دهند، قوانین سفت و سختی را در نظر گرفتند که یکی از آنها دریافت مدارک شناسایی معتبر از اشخاص حقیقی و حقوقی بوده است.
اشخاص حقیقی باید مدارک مانند شناسنامه کارت ملی اصل  یک قطعه عکس سه در چهار به همراه خود داشته باشند، اما اشخاص حقوقی (شرکت) برای دریافت حواله ارزی باید مدارکی مانند آگهی تاسیس، پروانه کسب، مجوز فعالیت اقتصادی شرکت، کارت بازرگانی، کپی اساسنامه، کارت ملی و شناسنامه مدیران و صاحبان امضای شرکت را به همراه داشته باشند.
برای دریافت ارز به شعب بانک ها مراجعه فرمایید.

 

کد سوئیفت         MT103  

هدف

نام MT

MT

هدایت انتقال دارایی

انتقال اعتبار مشتری تک مرحله ای

103/103+

 

MT103 چیست؟


از SWIFT برای ارسال دستورهای پرداختی برای تمام پرداخت‌ های انجام ‌شده استفاده میشود زیرا هر تراکنش بین هر موسسه مالی دقیقا به همین صورت ثبت می‌شود و همه جزئیات را به شیوهای شفاف ارائه می‌دهد.
MT103
یک پیام پرداخت استاندارد SWIFT است که به طور خاص برای نقل و انتقالات اتصال سیمی / بین‌المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد. یک MT103 به عنوان یک مدرک معتبر از پرداخت شامل تمام جزئیات پرداخت مانند تاریخ پرداخت، مقدار، ارز، فرستنده و جزئیات دریافت کننده سرویس می دهد.
تمام بانکها و موسسات مالی که ازطریق SWIFT پرداخت می کنند، برای هر پرداختی MT103 را دارند.

نمونه فرمMT103

اگر بخواهیم پیش‌بینی دقیقی از نرخ دلار درآینده داشته باشیم باید به تحلیل در اقتصاد برسیم  چرا که اعلام هر نرخی غیر از این، از جنس «پیش‌گویی» تلقی میشود که دور از عقل می باشد.
به همین دلیل باید ابتدا تحولات اقتصادی را دریابیم و بدانیم که چه پارامترهایی نرخ دلار را تعیین می‌کنند. اگر برای قیمت هر کالایی، دو طرف عرضه و تقاضا را در نظر بگیریم. برای قیمت دلار نیز می‌توان چنین چیزی را متصور شد.

در اقتصاد ایران آنچه در«عرضه دلار» موثر است

فروش نفت و گازکه  حجم بالایی از عرضه ارز است که بیشترین بخش آن صرف واردات کالا‌های اساسی می‌شود.

صادرات غیر نفتی, در این بخش همه کالاهایی که صادر می‌شود شامل فرش، خشکبار و..برای کشور ارزآوری دارد لیکن حجم زیاد این بخش صادرات پتروشیمی‌هاست.

توریسم و ارزی که ازاین راه وارد کشور می شود

به‌علت گران‌شدن نرخ دلار تقاضاهایی که با عنوان تقاضای لوکس تلقی می‌شود کاهش یافته است. به عنوان نمونه پروازهای خارجی و عوارضی که از سوی دولت مطالبه می‌شود موجب افزایش هزینه سفرهای خارجی و کاهش تقاضا برای آن شده است. نمونه دیگر می‌توان به کاهش تقاضا برای تحصیل در خارج از کشور اشاره کرد.

یکی از کارشناس مسائل اقتصادی تصریح کرد: در حال حاضر تقاضای کاذب در بازار ارز تا حد زیادی از بین رفته چرا که انتظار سود در این بازار وجود ندارد و از طرفی برخی که فکر می کنند باز هم قیمت ها در این بازار کاهش پیدا می کند اقدام به فروش می کنند.
انتظار می رود روند کاهش ارز و دلار ادامه پیدا کند البته این کاهش و نوسان زیاد نخواهد بود؛ آنچه بازار از این کاهش و ثبات انتظار دارد اثر پذیری در بازار و نرخ کالا ها برای مصرف کننده عام است که شاید از این رو این افزایش یا کاهش رصد می شود.

 

نوسانات دلار طی مرداد ماه 98

 

نوسانات یورو طی مرداد ماه 98

نمایشگاه های بین المللی

در تعریفی گویا و کوتاه می توان یک نمایشگاه تخصصی را “تبلیغ زنده” نامید، زیرا در نمایشگاه عواملی چون تولیدکننده، توزیع‌کننده، مصرف‌کننده و همچنین کالا یا خدمات مربوطه، در یک زمان و مکان معین و مناسب گرد‌هم می‌آیند. با توجه به این امر که هر نمایشگاه مکانی برای ارتباط با مشتریان بالقوه است، بنابراین می توان نمایشگاه را مکمل بخش تولید و به عنوان یک صنعت مستقل معرفی نمود.

انتخاب یک نمایشگاه مناسب به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن، نیازمند جمع‌آوری اطلاعات جامعی از آن نمایشگاه می‌باشد.ما به شما کمک خواهیم کرد تا در بهترین نمایشگاه های بین المللی با توجه به صنعت مورد فعالیتتان حضور موثر داشته باشید .

تعریف نمایشگاه

نمایشگاه جایگاهی است که در آن ارائه کنندگان و بازدیدکنندگان می‌توانند با کنشهای سازمان یافته و هماهنگ به داد و ستد کالاها، خدمات و اطلاعات بپردازند.

نمایشگاه جایی است که عرضه‌کنندگان و بازدیدکنندگان با هم روبرو می‌شوند.نمایشگاه جایگاه شناساندن یک ایده نوین یا جای داد و ستد اطلاعات، نوآوریها، نوآفرینی‌ها و اختراع هاست.

علل پیدایش نمایشگاه

تغییرات روزافزون فن آوری، ظهور کالاهای جدید، تنوع آن ها و عدم آشنایی مصرف کننده توام با رقابت شدید و نامطلوب تولید کنندگان از علل تشکیل نمایشگاه می باشد.افزایش درآمد سرانه کشورها همراه با درآمد ملی آن ها باعث افزایش قدرت خرید شده و از طرفی افزایش قدرت خرید نیز سبب تغییر در تولید شده و تولیدات باید به مصرف کننده معرفی گردند که این امر با نمایش کالا در نمایشگاه ها انجام می گیرد.

انواع نمایشگاه:

نمایشگاه‌های ملی

نمایشگاه‌های بین قاره ای

نمایشگاه‌های بین‌المللی عمومی

نمایشگاه بین‌المللی تخصصی

نمایشگاه‌های بین‌المللی اطلاعاتی

نمایشگاه‌های اختصاصی کشورها

نمایشگاه‌های اکسپو

نمایشگاه بین‌المللی فناوری اطلاعات

مزایای شرکت در نمایشگاه:

تعامل با شرکت‌های همکار جهت برون‌سپاری و امور پیمانکاری

به‌روز رسانی دانش فنی و آشنایی با دستاوردهای نوین صنعت

فرصت استعدادیابی و جذب دانش‌آموختگان و متخصصان جدید

فرصت‌های تبلیغاتی متعدد (چاپی، اینترنتی، محیطی، تلویزیونی و…)

شرکت در نشست‌های تجاری بین‌المللی با هیات‌های خارجی مدعو

انجام مذاکرات تجاری و انعقاد قراردادهای متعدد داخلی و خارجی

معرفی توانمندی‌ها و محصولات در سطح گسترده و بین المللی

برقراری ارتباط مستقیم با مشتریان و شناخت نیازهای آنان

شناخت رقبا و آشنایی با خدمات، محصولات و برنامه‌های آنان

فرصت جذب سرمایه‌گذار و توسعه فعالیت واحد صنعتی خود

ارتباط با تامین‌کنندگان مواد خام و ارائه دهنگان خدمات صنعتی

شناخت شرایط کلی بازار و امکان برنامه‌ریزی بر اساس آن

نمایشگاه بازرگانی نمایشگاهی است که در آن شرکتهای فعال در یک صنعت خاص می‌توانند تازه‌ترین دستاوردها، ساخته‌ها، فرآورده‌ها، کالاها و خدمات خود را در برابر دید بازدیدکنندگان قرار دهند و از تازه‌ترین یافته‌ها و کنش‌های رقبای خود آگاه شوند و فرصتهای نوین و روندهای بازار را بررسی کنند.

بر خلاف نمایشگاه‌های فروش (مصرف کنندگان)، در نمایشگاه‌های بازرگانی تخصصی تنها برخی برای بازدید همگان آزادند، و عمدتا تنها نمایندگان شرکت (برای نمونه کارشناسان حرفه‌ای) و خبرنگاران رسانه‌ها می‌توانند در این نمایشگاه حضور داشته باشند. از این رو، نمایشگاه بازرگانی به گروه «همگانی» یا «ویژه متخصصان» دسته بندی می‌شود. چند نمایشگاه‌ آمیخته از این دو هستند؛ برای نمونه نمایشگاه کتاب فرانکفورت است که نمایشگاه برای سه روز نخست برای متخصصان و در دو روز پایانی همگانی است.

این نمایشگاهها به گونه‌ای پیاپی در کمابیش همه بازارها و صنایع برگزار می‌شود و به‌طور معمول شرکت‌های سراسر جهان را به سوی خود می‌کشاند. برای نمونه در ایالات متحده هم اینک سالانه بیش از ۱۰،۰۰۰ نمایشگاه بازرگانی برگزار می‌شود.

آرین کمپانی

از دی ماه ۱۳۹۵، ایده ی تفکر آرین پارس کمپانی توسط آقای کوروش تقی پور شروع شد.
وبسایت آرین پارس کو نیز، از سال 98 به عنوان رسانه این تفکر آغاز به کار کرد.
آنچه محل اتصال افراد، مطالب و خدمات در مجموعه ما است، در آرمان زیر خلاصه می شود:
“تفکر بهبود برای همه ی زندگی.”
آرین پارس کو فراتر از یک وبسایت خود را آرمانی می داند که نیاز امروز هر یک از ما، هریک از سازمانها و کسب و کارهای ما و جامعه ماست.
آرین پارس کو یک حرکت جمعی مبتنی بر دانش برای بهبود زندگی، کسب و کار و جامعه است.
با ما همراه باشید.

با ما برای مسائل بازرگانی خود در ارتباط باشید.

ما که هستیم؟

سالها تجربه در زمینه خدمات بازرگانی و امور گمرکی و تجارت الکترونیک در کنار بکار گیری نیروهای متخصص، مکمل ما در تحقق آنچه که یک کسب و کار کامل و بدون نقص نیاز دارد بوده است، ما در آرین کمپانی همواره سعی کرده ایم در کنار ارائه کیفیتی مثال زدنی هزینه ها تا حد ممکن در حداقل باشند.

آدرس و تلفن های ما

خیابان انقلاب_ بعد از دانشگاه تهران _ خیابان قدس _ پلاک 3 _ واحد 16 _ موسسه پژوهشی آرین

استفاده از مطالب این وبسایت در جهت مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع مجاز است. کليه حقوق برای وبسایت آرین پارس کو محفوظ میباشد.