تجارت با چین

با ما برای مسائل بازرگانی خود در ارتباط باشید.

سرمایه گذاری چیست؟

سرمایه گذاری عبارت است از تبدیل وجوه مالی به یک یا چند نوع دارایی که برای مدتی در زمان آتی نگهداری خواهد شد؛ بنابراین مستلزم مدیریت...

چرا سرمایه­ گذاری می‌کنیم؟

جواب کسب پول است. اگرچه هر فردی با این عبارت موافق است، با این حال باید در آن دقیق‌تر شویم. ما به این خاطر سرمایه گذاری می‌کنیم که رفاه و آسایش فعلی و آتی خود را بهبود ببخشیم...

امور ترخیص کالا

یکی از موارد مهم مالیات های غیرمستقیم ، حقوق و عوارض گمرکی و حقوق ورودی است کـه در فرایند تشخیص و وصول این نوع مالیات ها، همواره احتمال...

امور ترخیص

وقوع اختلاف بین صاحب کالا و گمرک وجود دارد.حل این نوع اختلافات ، به دلیل فوریت در مراجعی مجزا از دادگـاه هـای عمومی رسیدگی میشود. از این رو، برای جلوگیری از دادرسیهای طـولانی سـعی مـیشـود...

بازرگانی چیست؟

انسان موجودی است اجتماعی که تداوم حیات وی در قالب تشکیل اجتماعات انسانی میسر بوده و برای تامین نیازهای متنوع خود قدام به مبادله با دیگران کرده است...

بازرگان کیست؟

بازرگان یا تاجر به فردی اطلاق می‌گردد، که شغل خود را معاملات تجاری قرار می‌دهد و به دلیل آنکه معاملات تجارتی، خرید و فروش به قصد انتفاع است، بنابراین کلیه اشخاصی که مبادرت به خرید و فروش یا اجاره اموال منقول می‌نمایند...

تجارت با چین

خرید از چین


انتخاب کشور چین بعنوان مبدا خرید کالا به دلیل تنوع بالای محصول و همچنین قیمت مناسب و داشتن درجه بندی متفاوت از لحاظ کیفیت در تمام نقاط دنیا یکی از پرطرفدارترین و مقرون به صرفه ترین کشورها محسوب می گردد.
با این حال در حال حاضر به دلیل مشکلات موجود جهت جابجایی ارز و موانعی که سد راه ارتباطات بانکی کشور با کشورهای اروپایی و آسیایی شده است پاسخ به درخواست ارزی ایرانیان با مشکلات مدیدی همراه شده است.
اما شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت با داشتن بیش از 22 سال سابقه فعالیت بازرگانی و اقتصادی تمام تلاش خود را در جهت خرید کالا از چین از سایت ها و شرکت های معتبر چینی به کار گرفته است.
این شرکت با در اختیار داشتن دفتر و نماینده در کشور چین قادر به ارائه خدمات ذیل می باشد:

خرید کالا از چین

بررسی صحت و سقم و بازرسی کالا در چین

 حمل و نقل کالا از چین بصورت دریایی و هوایی

خرید نمونه کالا از چین

ترخیص کالا در کشور مقصد و تحویل کالا

 داشتن سرویس Door to Door از کشور چین به ایران

نحوه ثبت درخواست خرید کالا از چین

جهت ثبت درخواست خرید کالا از چین و یا حتی خرید نمونه محصول بدوا باید از فروشنده خارجی پیش فاکتور(proform invoice) اخذ گردد تا بعد از راستی ازمایی فروشنده خارجی خرید کالا از چین با اطمینان کامل انجام پذیرد.

مشخص نمودن شیوه حمل کالا از چین و ترم قرارداد در خرید کالا از چین یکی دیگر از ارکان مهم در خرید کالا محسوب می شود که با توجه به شرایط کالا و بازه زمانی مورد نیاز به شما اعلام می گردد.

اطلاعات اصلی و کامل گیرنده در کشور ایران قبل از ارسال کالا از چین مورد دیگری است که در خرید کالا از چین مطرح می گردد.

پس از اعلام تمامی موارد ذکر شده همکاران ما با توجه به نوع کالاو شرایط موجود و محدودیت هایی که جهت خرید کالا از چین وجود دارد هزینه های ذیل را به مشتریان گرامی اعلام می نمایند که شامل:

هزینه های خرید کالا از چین

هزینه ها و کارمزدهای بانک و صرافی

هزینه و نوع حمل کالا از چین

هزینه های تشریفات گمرکی ارسال کالا ازگمرک مبدا

هزینه های ترخیص کالا در ایران و هزینه های گمرکی

هزینه های حمل داخلی در مقصد و تحویل در انبار مشتری

با توجه به اینکه بیش از یک دهه است که چین به یکی از بزرگترین و کاملترین و جامع ترین بازار برای تهیه کلیه اقلام صنعتی و تجاری و حتی در برخی مواقع غذایی شده است .
کمتر کشوری را می توان یافت که با چین مراوده تجاری نداشته باشد و از آن کشور واردات کالا ننماید و همواره برای برخی از اقلام مصرفی خود را که شامل اقلام تجاری و صنعتی و اخیرا اقلام خاص در حوزه های مختلف از قبیل انتقال تکنولوژی و سایر صنایع و علوم پیشرفته مهندسی و مکانیک جامدات و سیالات ازکشور چین خرید ننماید . و یا اینکه پروژه یا پروژه های عمرانی متعددی را به آنها برای انجام خدمات نسپرده باشد. 
که در این راستا به برخی از پروژه هایی که در حال حاضر در کشور عزیزمان ایران در دست پیمانکاران چینی می باشند مانند آزاد راه تهران شمال می توان اشاره کرد.
لذا با عنایت به توضیحاتی که در فوق به آنها اشاره گردید و با عنایت به جایگاه خاص کشور چین در خیلی از موارد رکورددار می باشد. مانند بزرگترین جمعیت جهان / ثروتمندترین کشور دنیا – دومین کشور بزرگ دنیا و غیره … که همه موارد فوق منجر به این شده است که به یکی از پرجاذبه ترین بازارهای همه جانبه دنیا تبدیل شود.
که در این راستا بحث خرید از چین و چگونگی تهیه کالا و خدمات از بازاری با وسعت چین ، خود به عنوان یک مبحث مهم و مفصل قابل تدریس حتی به عنوان ترم تخصصی در رشته های دانشگاهی می باشد.
ولی علی ایحال جهت آشنایی شما مشتری گرامی در زیر به صورت اختصار مواردی که به صورت کلیدی و مهم در بحث خرید از چین بایستی مد نظر قرار گیرد را عنوان می نمائیم. و مفتخر خواهیم بود در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر از مشاوره رایگان خرید از چین کارشناسان این شرکت استفاده فرمائید.

چه کالایی از چین بخریم

چگونه تولید کنندگان خوب چینی را بیابیم

چگونه بهاء کالای خریداری شده را پرداخت نماییم

چگونه از با کیفیت بودن کالا و اصالت آن مطلع شویم

چگونه کالایی را که از چین خرید کرده ایم را حمل و نقل نماییم

چگونه کالای خریداری شده از چین را ترخیص بنماییم 

چگونه قیمت تمام شده کالا را برای فروش محاسبه نماییم

چه کالایی از چین بخریم

1-چه کالایی از چین بخریم

کالایی که برای فروش آن برنامه ریزی کرده باشیم و نسبت به خرید و فروش آن مسلط باشیم و کالایی باشد که ترجیحاً فاسد شدنی نباشد، فصلی نباشد، از مد نیافتد، رنگ بندی آن منوط به مراسم یا زمان خاص یا فصل خاص نباشد و کالایی باشد که حتی المقدور در داخل امکان تولید آن نبوده باشد . چرا که اخیراً واردات بسیاری از اقلام و خرید از چین در بسیاری از موارد مقرون به صرفه نیست .

چگونه تولید کنندگان خوب چینی را بیابیم

2- چگونه تولید کنندگان خوب چینی را بیابیم

با توجه به سایت های مرتبط و قوی که برای خرید از چین وجود دارند از قبیل MADE IN CHINA  و در برخی از موارد Wechat و QQ و Buy 2  و Alibaba می توان تامین کنندگان و تولیدکنندگان خوب را به صورت Online  یافت و در بهترین نوع آن با مراجعه به نمایشگاه Canton Fair که همه ساله 2 مرتبه در کشور چین شهر گوانجو برگزار می شود از نزدیک با تولیدات و محصولات جدید چینی به صورت مطمئن آشنا شد.

چگونه بهاء کالای خریداری شده را پرداخت نماییم

3- چگونه بهاء کالای خریداری شده را پرداخت نماییم

از طریق شبکه بانکی کشور و تخصیص ارز و در برخی موارد می توان به صورت پرداخت Online  برای کالاهایی که ارزش خاص نداشته و کم بهاء هستند اقدام نمود. و همواره صرافی ها هم یکی از پررنگ ترین ابزار مبادله پولی و بانکی برای خرید از چین می باشند.

چگونه از با کیفیت بودن کالا و اصالت آن مطلع شویم

4- چگونه از با کیفیت بودن کالا و اصالت آن مطلع شویم

برای اطلاع از با کیفیت بودن کالا و اصالت آن می توان از خدمات بازرسی در مبدا این شرکت استفاده نمود و یا اینکه می توانید شخصا به کارخانه تولید کننده مراجعه نمایید و از نزدیک کالا را مشاهده نموده و یا اینکه با توجه به دریافت اسناد و گواهینامه های بین المللی کیفیت کالا و نیز تصاویر و یا تست هایی را که می شود به صورت Online از ماشین آلات گرفت نیز در بحث خرید از چین مد نظر قرار داد.

چگونه کالایی را که از چین خرید کرده ایم را حمل و نقل نماییم

5- چگونه کالایی را که از چین خرید کرده ایم را حمل و نقل نماییم

با توجه به اینکه در چین شرکتهای متعددی در حوزه حمل و نقل فعالیت می نمایند و اکثر فروشندگان چینی و یا تولیدکنندگان خود نسبت به انجام امورات حمل و نقل از طریق شرکتهایی که با آنها قرارداد دارند ، برای شما می توانند خدمات را انجام دهند ولی شرکت بازرگانی همراهان پیشرو تجارت با بیش از 22 سال سابقه می تواند برای نقل و انتقال کالا و خدمات خریداری شده از چین بهترین ، کوتاهترین و سریع ترین مسیر برای ارائه خدمات جهت خرید از چین را ارائه دهد .

چگونه کالای خریداری شده از چین را ترخیص بنماییم

6- چگونه کالای خریداری شده از چین را ترخیص بنماییم

برای ترخیص کالا بایستی قبل از خرید آن چاره اندیشی کرد یعنی پس از انتخاب کالا کد تعرفه یا HS Code  آن را از فروشنده گرفت سپس ثبت سفارش از وزارت صنعت و معدن و پس از آن نسبت به انجام خرید و حمل اقدام نمود که در این راستا این شرکت می تواند برای خرید از چین و پروسه ترخیص انواع کالاهای خریداری شده به صورت رایگان به شما مشتری گرامی خدمات مشاوره ارائه نماید.

چگونه قیمت تمام شده کالا را برای فروش محاسبه نماییم

7- چگونه قیمت تمام شده کالا را برای فروش محاسبه نماییم

نحوه محاسبه قیمت تمام شده خرید از چین به این صورت می باشد که بایستی مجموع عدد ریالی را که برای خرید و حمل و ترخیص پرداخت کرده اید تقسیم به عدد قید شده در Invoice  بنمایید حال عدد Invoice یا فاکتور فروش می تواند RMB ¥ یا یوان چین DOLLAR $ آمریکا یا EURO € اروپا می باشد و سپس عدد حاصله راتقسیم بر عدد پرداخت شده به ازاء هر تعداد کالای خریداری شده نمود و سپس قیمت واحد اسعار خارجی پرداخت شده برای یک واحد از ارزش کالا را به دست آورد و سپس از آن عدد مرجع یا واحد را بایستی در ارزش پرداختی برای یک کالا ضرب کرد تا عدد تمام شده خرید بدست آید.
به عنوان مثال 
هزینه خرید یک خودکار در فاکتور فروش معادل         10 ¥
کرایه حمل                                                                                            2 ¥
ترخیص و هزینه های متفرقه                                                      3¥
جمع کل                                                                                               15¥
که اگر عدد 15¥ را به عنوان مثال در نرخ ریالی هر یوان که می توان فرضاً 1000 ریال در نظر گرفت . 
15*1000=15000 ریال 
هزینه تمام شده خرید یک عدد خودکار بدست می آید.

بهترین نقطه دنیا برای تجارت!

امریکا برای سرمایه گذاری بهتر است یا چین ؟


شاید اقتصاد چین در حال کند شدن باشد ، شاید جمعیت آن پیر شده باشد، شاید شرکت های چینی سرمایه گذاری های خود را در خارج از مرزهای چین محدود کرده باشند و شاید چین با کوهی از بدهی ها مواجه باشد اما هنوز هم تنها نقطه جهان است که تاجران می توانند از آن پول دربیاورند. در واقع هر کسی به فکر پول درآوردن باشد کافی است به چین برود این کشور هنوز هم می تواند جیب سرمایه داران را پر از پول کند .
اگر نگاهی به اقتصادهای جهان(به جز چین) بیاندازید متوجه خواهید شد که درآمدهای بانکی به خاطر کم بودن تجارت ها در حال کاهش است میزان بوجه های موجود در بانک های دنیا نیز در حال کاهش است واقعیت این است که در اکثر نقاط جهان تجارت وضعیت وخیمی دارد بسیاری از مدیران مالی دیگر نمی توانند هزینه کنند سرمایه گذاران اکثرا دست نگه داشته اند و تولید نمی کنند . بررسی ها نشان می دهد از سال 2004 تا کنون تا 11 درصد از سرمایه گذاری ها بهتر از آن چیزی شده که انتظار می رفته است  در واقع وضعیت سرمایه گذاری در جهان آنقدر خوب نبوده است .
ایالات متحده جزو اقتصادهایی است که ظاهرا عملکرد خوبی در جهان داشته در واقع این کشور بزرگترین اقتصاد جهان است با این حال باز هم اگر دقیق تر شرایط را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که عملکرد بازارها در ایالات متحده بسیار ضعیف بوده است در واقع ضعف اقتصاد ایالات متحده زیاد به چشم نیامده اما در باطن وجود داشته است. مدتهاست که می گویند که اقتصاد امریکا، گاوی است یعنی شرایط آن خوب است و گام های صعودی برمی دارد اما واقعیت این است که شرایط آنقدر هم برای اقتصاد آمریکا خوب نبوده مسائلی وجود دارد که شرایط را پیچیده تر هم کرده است . بررسی ها نشان می دهدکه شرکت های دولتی در امریکا از دهه 90 میلادی تا کنون بسیار کم شده اند این امر به نوعی باعث شده درآمدهای بانکی از این مسیر نیز کاهش پیدا کند اما وضعیت در چین به گونه ای دیگر است . بررسی ها نشان می دهد که معامله گران در چین سرحال و قبراق هستند آنها با انرژی به معاملات خود می پردازند و در نتیجه بازار چین شور و هیجان بالایی دارد . ظاهراً وضعیت بازار در چین بسیار بهتر از ایالات متحده است. هر چه وضعیت بازار بهتر باشد، تجارت بیشتر خواهد بود و در نتیجه درآمد حاصل از فعالیت های تجاری نیز بیشتر خواهد بود. سرمایه گذاران به بازار چین کاملا متفاوت از بازار غرب نگاه می کنند برای آنها بازار چین، محلی است که مدیران فعال در آن حضور دارند و در نتیجه شرایط می تواند بسیار خوب پیش برود . در چین، یک سرمایه گذار می تواند ظرف مدت کوتاهی، نیروی مورد نظر خود را پیدا و کارش را شروع کند . این امری است که در سایر نقاط دنیا به این راحتی امکان پذیر نیست. کسب و کارها در چین جنبه دو طرفه دارد و در نتیجه سرمایه گذاران به راحتی به سود مورد نظر خود دست پیدا می کنند امری که در سایر نقاط دنیا امکان پذیر نیست.
به این ترتیب چین به محلی تبدیل شده که سرمایه گذاران در برابرش تعظیم می کنند. آنها با تمام توان به بازارهای چینی روی می آورند چرا که می دانند چین بازگشت سرمایه را برای آنها به همراه خواهد داشت . البته این کشور اغلب رقبایی هم داشته اما این رقبا هیچ گاه نتوانسته اند به صورت جدی عمل کنند و در نتیجه چین را از گردونه رقابت ها خارج نکرده اند.
افرادی که برای تجارت به چین می روند در واقع بدون هیچ گونه سختی زیاد می توانند کسب و کاری رقابت ناپذیر به راه بیندازند و به سود قابل توجهی دست پیدا کنند . البته با چنین حرف هایی نمی توان به این راحتی ثابت کرد که بازار چین کارآمدی لازم را نسبت به سایر نقاط جهان دارد. به هر حال بازار این کشور نیز با مشکلاتی همراه است و نقص هایی دارد. سرمایه گذاران اغلب اطلاعات خوبی از بازار این کشور دارند و در نتیجه می توانند عملکرد خوبی نیز در بازار این کشور داشته باشند. همه ما می دانیم که در جهان امروز اطلاعات حرف اول را می زند. برای سرمایه گذاران هم اطلاعات نقشی حیاتی ایفا می کند. در واقع آنها می توانند به کمک اطلاعات ، شرایط را به نفع خود تغییر بدهند قرار نیست چین بهترین بماند اما در حال حاضر بهترین نقطه جهان برای سرمایه گذاری است و سرمایه گذاران هم این را به خوبی می دانند.

شرکت های آمریکایی با وجود جنگ تجاری به واردات از چین به طور فزاینده علاقه نشان می دهند 
شرکت های آمریکایی با وجود جنگ تجاری در حال بهره برداری از فرصت های تجاری با چین هستند . جنگ تجاری چین و امریکا به یکی از تهدید های رشد اقتصاد جهان در سال جاری میلادی تبدیل شده است این جنگ با اعتراض ایالات متحده آمریکا به تراز تجاری دو کشور آغاز شد . پس از این اعتراض، دولت ترامپ تعرفه واردات بعضی از اقلام از چین به آمریکا را افزایش داد و از شرکت های آمریکایی خواست کارخانه هایشان را از چین به وطن اصلی منتقل کنند رقابت آمریکا و چین هرچند در جنگ با اسم جنگ تجاری مطرح می شود اما سایر زمینه ها از جمله فناوری های دیجیتال و نظامی را هم شامل می شود با وجود اخبار ناامید کننده از جنگ تجاری اما شرکت ها دست روی دست نگذاشته اند و همچنان به مبادله تجاری با چین ادامه می دهند.

آرین کمپانی

از دی ماه ۱۳۹۵، ایده ی تفکر آرین پارس کمپانی توسط آقای کوروش تقی پور شروع شد.
وبسایت آرین پارس کو نیز، از سال 98 به عنوان رسانه این تفکر آغاز به کار کرد.
آنچه محل اتصال افراد، مطالب و خدمات در مجموعه ما است، در آرمان زیر خلاصه می شود:
“تفکر بهبود برای همه ی زندگی.”
آرین پارس کو فراتر از یک وبسایت خود را آرمانی می داند که نیاز امروز هر یک از ما، هریک از سازمانها و کسب و کارهای ما و جامعه ماست.
آرین پارس کو یک حرکت جمعی مبتنی بر دانش برای بهبود زندگی، کسب و کار و جامعه است.
با ما همراه باشید.

با ما برای مسائل بازرگانی خود در ارتباط باشید.

ما که هستیم؟

سالها تجربه در زمینه خدمات بازرگانی و امور گمرکی و تجارت الکترونیک در کنار بکار گیری نیروهای متخصص، مکمل ما در تحقق آنچه که یک کسب و کار کامل و بدون نقص نیاز دارد بوده است، ما در آرین کمپانی همواره سعی کرده ایم در کنار ارائه کیفیتی مثال زدنی هزینه ها تا حد ممکن در حداقل باشند.

آدرس و تلفن های ما

خیابان انقلاب_ بعد از دانشگاه تهران _ خیابان قدس _ پلاک 3 _ واحد 16 _ موسسه پژوهشی آرین

استفاده از مطالب این وبسایت در جهت مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع مجاز است. کليه حقوق برای وبسایت آرین پارس کو محفوظ میباشد.